Lūpų oda nesustoja šerpetoti? Šie patarimai padės atsikratyti bėdos

Šerpetojanti lūpų oda gali ir neatrodyti kaip didžiausia sveikatos problema, tačiau laikui bėgant ši bėda gali pradėti erzinti, ypač, jei lūpų oda pradeda skilinėti, o gal net kraujuoti. 

Turbūt esate išbandę daugelį lūpų priežiūros priemonių, tačiau vis neatrandate to vienintelio lūpų balzamo, kuris lūpas atgaivina. Gali būti, jog problema slypi kitur, tad šie patarimai leis jums pagaliau atsikratyti šios įkyrios šaltojo sezono bėdos. 

Lūpų balzamo manija

Dažnai lūpų balzamų etiketės žada, jog mūsų lūpas apsaugos, pamaitins ir atgaivins. Lūpų balzamų sudėtyje dažnai rasite drėkiklių - hialurono rūgšties, glicerino.

Šios medžiagos pritraukia vandenį iš aplinkos į odą, tačiau, jei priemonėje nebus okliuzyvios, barjerą sukuriančios medžiagos (pvz., petrolatum, vaškų, sviesto, aliejų, skvaleno), drėgmė iš lūpų odos tiesiog greitai išgaruos.

Verta ieškoti itin maitinančio lūpų balzamo. Venkite tokių priemonių, kurios turės parabenų, fenolių, ftalatų, kvapų, nes šios medžiagos lūpų odą gali sudirginti ir išsausinti. 

Lūpų laižymas

Ar žinojote, jog lūpų laižymas - vienas didžiausių lūpų odos priešų? Taip - nėra nieko labiau bloginančio situaciją. Stebėkite save ir sustabdykite, kai norisi nulaižyti suskilinėjusias lūpas, nes taip tik dar labiau išsausinsite odą. 

Dehidratacija

Nors sausa oda ir nėra tiesioginis dehidratacijos požymis, turėsite didesnę lūpų skilinėjimo tikimybę, jei negersite pakankamai vandens. Vanduo svarbus odos ląstelėms, padeda jas regeneruoti ir drėkinti. 

Prasti maisto produktų pasirinkimai

Mūsų energijos lygis, protinė veikla, imuninė sistema, virškinimas, nervų funkcija, raumenų tonusas, kardiovaskulinė sistema reikalauja vitamino B. Vitaminas B leidžia organizmui vykdyti ląstelių augimą, regeneraciją, tad vitamino B stoka gali lemti lūpų srities sausumą. Mūsų organizmas ilgai nekaupia vitamino B, tad būtina jo gauti su maistu. 

Grybelinė infekcija

Jei kenčiate nuo ryškaus seilėtekio miego metu, gali būti, jog sergate grybeline infekcija. Tokiu atveju taip pat matysite balkšvas dėmeles ant liežuvio, lūpų kampučių skilinėjimą.

Pakalbėkite apie tai su savo dermatologu, kuris atsakys į visus neraminančius klausimus ir profesionaliai patars, kaip kovoti su šia problema. 

Šaltinis: https://www.realsimple.com/why-are-my-lips-always-dry-and-peeling-7093457

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder