Mokslinė-praktinė konferencija „Holistinė medicina sveikam gyvenimui“ internetinėje erdvėje
Šiais laikais sudalyvauti renginyje niekur neišeinant iš namų – jau nebe naujiena. Šiuolaikinės technologijos ženkliai praplėtė visų galimybes ir jomis pasinaudoja vis daugiau žmonių. Atsižvelgdami į šią tendenciją, konferencijos organizatoriai – Holistinių terapijų mokykla ir Klaipėdos universiteto Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedra – nusprendė transliuoti svarbų renginį internetu.
Taip informacija ir edukacinės žinios pasieks daugybę žmonių, kurie rūpinasi savo ir artimųjų sveikata. Be to, daugiau sveikatos srities specialistų bei studentų galės susipažinti su naujausiomis holistinės medicinos tendencijomis ir net gauti kvalifikacijos kėlimo pažymėjimus, patvirtintus Sveikatos apsaugos ministerijos.
Temų įvairovė ir aktualumas – nuo sveikos mitybos iki Reiki terapijos
Susipažinkite su konferencijos lektoriais ir jų temomis:
- Dr. Paul Clayton (JAV) kalbės tema „Šiuolaikinės civilizacijos ligos - jų aktualijos, priežastys ir sprendimo būdai“. Pasak Dr. Paul Clayton, žmonės kenčia nuo lėtinių neinfekcinių ligų epidemijos. Nuolat didėja sergamumas ir mirštamumas nuo širdies ir kraujagyslių, neurodegeneracinių, autoimuninių ligų, cukrinio diabeto, nealkoholinės kilmės kepenų suriebėjimo ir t. t. Nes daugelis valgo daug perdirbto, nesveikai saldaus maisto ir gauna per daug kalorijų, o ląstelės dėl uždegiminės membranos badauja. Be to, nesirūpinama savo mikrobiota (žarnyno gerosios bakterijos), per mažai judama ir nuolat patiriamas stresas, dėl to pradedama sirgti. Tai didžiausios mūsų civilizacijos problemos.
- Dr. Harpreet Singh Heera (Indija) konferencijos pirmąją dieną pristatys temą „REIKI terapijos efektyvumo mokslinis pagrįstumas“, o gegužės 7 dieną praves dienos seminarą „Reiki terapija ir praktinis efektyvumas“. Lektorius kalbės apie mokslinius REIKI metodo tyrinėjimus ir jo poveikį žmogaus sveikatai. Dalyviai sužinos apie natūralius žmogaus savigydos procesus ir kaip juos tinkamai panaudoti savo bei kitų gerovei.
- Gyd. Asta Keturkienė aptars temą: „Moksliškai pagrįstas gyvybinės energijos atkūrimas“. Anot gydytojos, žmonės turi duotybę nesirgti, būti darbingais ir palikti sveikus palikuonis. Dalis gyvybinės energijos yra prigimtinė, dalis nuolatos papildoma. Dažniausiai žinome saugaus eismo, elektros prietaisų, mobilių ryšio priemonių naudojimo taisykles, bet kaip teisingai naudotis savo kūnu, išsaugant sveikatą - nelabai. Prieš tūkstantmečius užrašytas Ajurvedos mokslas ir šiandieninis mokslas vienas kitą papildo. Gyvybinės energijos paskirtis, jos papildymas šiuolaikiškai ir eikvojimas aktualus kiekvienam iš mūsų.
- Prof. Dalia Sekmokienė. Pranešimo tema: „Kodėl žmogus serga? Ligų priežastys pagal tradicinę kinų mediciną ir jų gydymo būdai“. Profesorė tikina, kad ligos ir kiti sveikatos nesklandumai atsiranda tada, kai mes prarandame ryšį su visuma, o mūsų mintys, jausmai ir gyvensena tampa neharmoningais. Ir tai nėra vien filosofija. Kinų medicinoje naudojama labai tiksli diagnostikos sistema, pagal kurią galima įvertinti žmogaus būklę bei parinkti tikslų algoritmą turimų problemų sprendimui.
- Edita Esenku Šimkutė kalbės tema „Yoni kiaušinio qigong terapijos poveikis skausmingoms menstruacijoms“. Pranešėja Lietuvoje atliko mokslinį tyrimą ir atrinko moteris, kurios kenčia nuo pirminės dismenorėjos (skausmingų menstruacijų). Skausmingos mėnesinės ir jų sutrikimai vargina daugybę moterų, tačiau vis dar retai kalbama, kaip padėti sau be vaistų, pasitelkus alternatyvias terapijas, todėl šis tyrimas ypač aktualus moterims. Gauti rezultatai bus pristatyti pranešimo metu per konferenciją.
- Marius Lasinskas pristatys temą „Vaistažolių nauda sveikatai“. Per konferenciją dalyviai sužinos kokios vaistažolės yra pačios naudingiausios ir turėtų atsirasti jūsų šeimos vaistažolių vaistinėlėje; kokia yra vaistažolininkystės ir fitoterapijos esmė ir kokiais atvejais ji geriausiai gali padėti. Bus pateikta sveikatos receptų, kaip vaistažolių pagalba palaikyti organizmo vidinę švarą ir stiprinti imunitetą. Taip pat bus galima išmokti, kaip teisingai surinkti, paruošti ir vartoti maistinius ir vaistinius augalus.
- Gyd. Birutės Čijunskienės tema „Medicininis požiūris į aromaterapiją“. Pasak pranešėjos, aromaterapija unikaliai veikia visas organizmo savireguliacijos sistemas: subtilųjį energinį kūną, psichiką, nervinę, imuninę, endokrininę ir kitas. Platus eterinių aliejų veikimo spektras apima prigimtinį organinį, struktūrinį bioelektrinį, mikrobinį, imuninį ir hormoninį lygmenis. Todėl juos pritaikant būtinas visapusiškas holistinis požiūris.
Visus pranešėjus, programą, bilietus ir kitą informaciją rasite konferencijos puslapyje.
Ar galima bus užduoti klausimus dalyvaujant internetu?
Dalyviai, internetu stebintys gyvai vykstantį renginį, galės parašyti klausimus, kuriuos seks atsakingi darbuotojai ir padės gauti atsakymus. Tai ypač aktualu Reiki seminaro dalyviams, kad neliktų neaiškumų ir galėtų tinkamai atlikti praktines užduotis.
Tiems, kas įsigis renginio įrašą jau po konferencijos, deja, tokios galimybės nebebus, tačiau svarbius klausimus visada bus galima pateikti Holistinių terapijų mokykloje dirbantiems specialistams.
Kodėl verta domėtis holistine medicina ir jos teikiamomis galimybėmis?
Vakarų medicinos atstovai nuolat atlieka įvairius mokslinius tyrimus, o gauti rezultatai pagrindžia holistinių metodų efektyvumą. Akupunktūra, fitoterapija, homeopatija ir kitos sveikatinimo terapijos vis dažniau įtraukiamos į sveikatos atstatymo programas, nes vis daugiau medikų pripažįsta, kad cheminiai vaistai ne visagaliai ir turi šalutinį poveikį. Dėl šios priežasties, vos tik pastebėjus peršalimo ar kitų sezoninių ligų simptomus, ragina pirmiausia išbandyti natūralias priemones.
Tad kuo daugiau žinosite alternatyvių būdų kaip sau padėti, tuo lengviau pasveiksite ir palaikysite gerą savijautą. Ir tuo efektyviau padės tradicinis gydymas, jei liga jau pažengusi.
Rašyti komentarą