Mokslininkai sukūrė naują sintetinį antibiotiką, veiksmingą prieš vaistams atsparias superbakterijas

Naujasis antibiotikas buvo veiksmingas prieš daugeliui vaistų atsparias bakterijų padermes laboratorijoje, tačiau norint nustatyti, ar jis veikia žmonėms, reikia atlikti tolesnius tyrimus.

Jungtinių Valstijų mokslininkai sukūrė naują antibiotiką, kuris, jų teigimu, įveikia įvairias atsparumo antimikrobinėms medžiagoms formas.

Sintetinis antibiotikas, vadinamas kresomicinu, buvo veiksmingas prieš daugeliui vaistų atsparias bakterijų padermes, tokias kaip Staphylococcus aureus, Escherichia coli ir Pseudomonas aeruginosa.

Dvi iš šių bakterijų yra įtrauktos į Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) prioritetinių patogenų, kuriems „skubiai reikia“ naujų antibiotikų, sąrašą.

Antimikrobinis atsparumas, kai bakterijos, virusai ar kiti mikrobai nebereaguoja į vaistus, yra didžiausia grėsmė visuomenės sveikatai, dėl kurios Europos Sąjungoje kasmet miršta daugiau nei 35 000 žmonių.

Harvardo universiteto mokslininkai teigia, kad veiksmingų antibiotikų atradimo tempas neprilygo jų plitimui visame pasaulyje dėl netinkamo antibiotikų vartojimo ir paskatų kurti šiuos vaistus stokos.

„Nors mes dar nežinome, ar kresomicinas ir panašūs vaistai yra saugūs ir veiksmingi žmonėms, mūsų rezultatai rodo, kad, palyginti su kliniškai patvirtintais vaistais, žymiai pagerėjo slopinamasis aktyvumas prieš ilgą sąrašą patogeninių bakterijų padermių, kurios kasmet nužudo daugiau nei milijoną žmonių. antibiotikų“, – pranešime teigė tyrimams vadovavęs Harvardo universiteto chemijos profesorius Andrew Myersas.

Naujoji molekulė yra viena iš kelių, kurias sukūrė komanda ir įkvėpė antibiotikų klasė, vadinama linkozamidais. Tai yra dažniausiai skiriamas klindamicinas – antibiotikas, vartojamas sunkioms bakterinėms infekcijoms gydyti.

"Dauguma antibiotikų yra arba natūralūs produktai, arba pusiau sintetinės (chemiškai modifikuotos) natūralių produktų versijos. Tačiau gali būti sunku žinoti, kaip geriausia chemiškai pakeisti antibiotikus, kad jie veiktų geriau", - sakė Andrew Edwardsas, vyresnysis molekulinės mokslų dėstytojas. mikrobiologiją Londono imperatoriškajame koledže, kuris tyrime nedalyvavo.

"Todėl šis darbas yra įdomus ir reikšmingas, nes pagrindiniu atominiu lygmeniu buvo tiriama, kaip esami antibiotikai sustabdo bakterijų augimą. Tada mokslininkai panaudojo šią informaciją kurdami naują antibiotiką, kuris ne tik veikia labai efektyviai, bet ir gali įveikti atsparumą" jis pridėjo.

Naujasis antibiotikas kresomicinas nukreiptas į bakterijų ribosomą ir turi geresnį gebėjimą prisijungti prie jo.

Nors kai kuriais atvejais bakterijos gali sukurti atsparumą ribosomas nukreipiantiems antibiotikams gamindamos fermentus, kurie sutrikdo vaisto gebėjimą prisijungti prie jo, šis antibiotikas labai panašus į savo tikslą, kad būtų veiksmingesnis.

Iššūkiai vis dar laukia

Edwardsas teigė, kad tyrimas parodė, kaip svarbu „suprasti, kaip antibiotikai veikia pačiu esminiu lygmeniu, kad būtų galima sukurti geresnes versijas, įveikiančias atsparumą“.

Tyrėjai naudojo metodą, aprašytą 2016 m. Myers laboratorijos tyrime, kuris apima cheminių statybinių blokų naudojimą įvairiais deriniais ir jų bandymą su bakterijomis, o tai gali pagreitinti antibiotikų atradimą.

Tačiau Edwardsas perspėjo, kad „įdomių radinių perkėlimas iš laboratorijos į kliniką yra ilgas ir labai sudėtingas procesas“.

„Nors šis darbas rodo daug žadančių tyrimų su gyvūnais duomenis, dar reikia pamatyti, ar čia sukurtas antibiotikas veikia žmonėms“, – pridūrė jis.

Pasibaigus naujojo antibiotiko atradimo fazei, atliekami tyrimai, siekiant atmesti toksiškumą laboratorijoje, kuris gali tęstis daugelį metų.

Mokslininkai mano, kad oro tarša gali sukelti didėjančią atsparumo antibiotikams grėsmę
Tyrėjai iki šiol patvirtino, kad junginys neslopina žmogaus ląstelių augimo nė vieno iš pagrindinių ląstelių funkcijai reikalingų fermentų.

„Naujų antibakterinių medžiagų atradimas yra labai svarbus norint būti vienu žingsniu priekyje bakterijų, nes šie patogenai nuolat tobulina būdus, kaip išvengti net mūsų „paskutinės išeities“ antibiotikų“, – sakė tyrimo bendraautorius ir Harvardo magistrantas Benas Tresco.

"Plačiai naudojant antibiotikus, atsparumo antimikrobinėms medžiagoms rodikliai ir toliau auga. Be to, šią mokslinių tyrimų sritį dėl ekonominių priežasčių daugiausia atsisakė didelės farmacijos įmonės- tai suteikia galimybę tokioms akademinėms laboratorijoms, kaip mūsų, iš tikrųjų daryti įtaką", -  jis pasakė.

Parengta pagal: www.euronews.com

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder