Remiantis nauju tyrimu, moterys gali sportuoti rečiau nei vyrai ir gauti geresnę naudą širdies ir kraujagyslių sistemai.
Tyrėjai išanalizavo duomenis iš daugiau nei 412 000 suaugusiųjų JAV per 20 metų, kurie pateikė informaciją apie savo laisvalaikio fizinį aktyvumą.
Tyrėjai išsiaiškino, kad vyrai turėjo didžiausią naudą užsiimdami fizine veikla, tokia kaip greitas ėjimas ar važinėjimas dviračiu, penkias valandas per savaitę, tačiau po to jų sveikata pablogėjo.
Tuo tarpu moterys, sportuodamos 140 minučių per savaitę (šiek tiek mažiau nei dvi su puse valandos), pasiekė tokį patį naudą sveikatai, o moterims nauda sveikatai padidėjo iki penkių valandų per savaitę.
Svorio kilnojimo ar pagrindinių pratimų metu vyrai maksimaliai padidino savo naudą atlikdami tris savaitines treniruotes, o moterys gavo panašią naudą atlikdamos tik vieną treniruotę per savaitę.
Išvados buvo paskelbtos Amerikos kardiologijos koledžo žurnale.
„Tikėtina, kad visų suaugusiųjų, užsiimančių bet kokia reguliaria fizine veikla, mirtingumo rizika buvo mažesnė, palyginti su neaktyviais“, – sakė Susan Cheng, JAV Cedars-Sinai medicinos centro Smidto širdies instituto kardiologijos profesorė ir vyresnioji tyrimo autorė.
„Tačiau įdomu, kad moterų mirtingumo rizika sumažėjo 24 proc., o vyrų – 15 proc.“, – pridūrė ji.
Moterys paprastai sportuoja mažiau nei vyrai
Pasak JK nacionalinės sveikatos tarnybos (NHS), pratimai yra laikomi „stebuklinga piliule“ dėl bendros su ja susijusios naudos, mažinančios koronarinės širdies ligos, insulto, 2 tipo diabeto ir vėžio riziką.
Suaugusiesiems nuo 18 iki 64 metų rekomenduojama užsiimti 150 minučių vidutinio intensyvumo veiklos per savaitę arba 75 minutes intensyvios veiklos.
Tačiau, kalbant apie mankštos dažnumą, tarp vyrų ir moterų taip pat yra skirtumas.
Maždaug 45 procentai vyrų mankštinasi arba sportuoja bent kartą per savaitę, palyginti su 37 procentais moterų Europos Sąjungoje.
Moterys istoriškai ir statistiškai atsiliko nuo vyrų, užsiimdamos prasminga mankšta“, – sakė Smidto širdies instituto Cedars-Sinai kardiologijos profesorė Martha Gulati.
„Šio tyrimo grožis yra tai, kad moterys gali gauti daugiau naudos iš kiekvienos vidutinės ar energingos veiklos minutės nei vyrai. Tai skatinanti mintis, kurią, tikimės, moterys paims į širdį“, – pridūrė tyrimo bendraautorė Gulati.
Tikimės, kad šis novatoriškas tyrimas paskatins moteris, kurios šiuo metu neužsiima reguliaria fizine veikla, suprasti, kad jos gali gauti didžiulę naudą už kiekvieną reguliarių mankštos žingsnį, kurį jie gali investuoti į savo ilgalaikę sveikatą.
Parengta pagal: www.euronews.com
Rašyti komentarą