Norintiems testuotis tenka laukti eilėje (5)

COVID-19 situacijai Klaipėdoje vis labiau aštrėjant, prie mobiliųjų testavimosi punktų nusidriekė eilės. Dėl kai kurių testų atlikimo žmonės turi laukti daugiau nei savaitę.

Ketvirtadienio duomenimis, naujų COVID-19 ligos atvejų per paskutinę parą skaičius uostamiestyje rekordiškai didelis - 150. Tokio atvejų skaičiaus Klaipėdoje nebuvo fiksuota nuo 2020 metų gruodžio 30 dienos.

Tačiau norintiesiems atlikti testą dėl koronaviruso tenka laukti savaitę ar net dvi. Pavyzdžiui, norint Klaipėdos mobiliajame punkte užsiregistruoti profilaktiniam antigeno tyrimui artimiausias laisvas laikas yra tik rugsėjo 25 dieną.

O norintiems pasitikrinti dėl persirgimo COVID-19 liga artimiausias laisvas laikas - spalio 6 d.

Lygiai tokia pati situacija ir su testo atlikimu asmenims, turintiems simptomų ar teigiamą antigeno / kaupinio tyrimo rezultatą - artimiausia viena laisva vieta - rugsėjo 17 dieną, o vėliau galima registruotis tik rugsėjo 21 dienai.

„Informacija yra vieša, yra registracijos sistema kiekvienos dienos, kurioje matosi, ar yra tuščių laikų, neužimtų, ar visi jau užimti. Žmonės gali tą sistemą stebėti.

Jei atsiranda papildoma galimybė atidaryti pamainą, tai ji ir atidaroma. Tai labai kintantis intervalas, sunku pasakyti, ar šiandien yra, ar nėra, o rytoj gal bus jau tų laikų“, - apie galimybę atlikti testus mobiliajame punkte pasakojo Klaipėdos miesto savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Rožė Perminienė.

Dėl mobiliajame punkte susidariusių eilių planuojama plėsti testavimo apimtis, tad artimiausiu metu bus pastatytas ketvirtasis autobusas. Testavimo apimtys, planuojama, padidės nuo 800 iki 1 100 asmenų per dieną.

Pasak R. Perminienės, dėl susidariusių eilių iš dalies kaltos ir kitų miestų savivaldybės, kurios nesusitvarko su savo miesto gyventojų testavimosi poreikiais, tad šie atvyksta atlikti testo į Klaipėdą. Taip pat uostamiesčio kaimyninėse savivaldybėse mobilieji testavimosi punktai savaitgalį nedirba.

"Mobiliajame punkte yra testuojama labai daug įvairių asmenų grupių, ne vien tik simptominiai atvejai, ten priimamos visos grupės, tačiau priėmimas nuo testo rūšies nepriklauso.

Mūsų mobilusis punktas vienareikšmiškai aptarnauja labai didelę dalį atvykstančiųjų iš aplinkinių savivaldybių.

Ten taip pat labai įtempta situacija ir jie nepatenkina savo gyventojų testavimosi poreikių. Nė vienoje kaimyninėje savivaldybėje testavimosi punktas nedirba šeštadienį ir sekmadienį, kai žmonės kaip tik pirmadieniui nori žinoti savo COVID statusą, vykti į darbą, o mūsų punktai savaitgalį dirba", - dėstė R. Perminienė.

Jus galvojat kad zmones akli.Raso nesąmones.
Praeivis., 2021-09-17 22:50
Darius testą vakar po 15.00 val. Buvau aš ir dar 3 mašinos. Jokių eilių.
123, 2021-09-17 14:58
Vakar testavausi tarp 9.00-10.00. Prieš mane buvo tik 1 mašina.
ghj, 2021-09-17 09:12
Sidebar placeholder