Nors sergančiųjų gripu mažėja, tačiau ligoninėse daugėja vaikų

Gripas ir peršalimo ligos žmones į lovas guldo rečiau, tačiau užsikrėtę asmenys serga sunkiau ir neretai atsiduria medikų rankose.

Naujausiais Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) prie Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, praėjusią savaitę bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga rodiklis siekė 700,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Palyginti su praėjusia savaite, sergamumas visomis šiomis ligomis Lietuvoje sumažėjo: buvo nustatyti 1 050 gripo, 16 793 ŪVKTI, 1 848 COVID-19 ligos atvejai.

Didžiausias sergamumas užfiksuotas Marijampolės savivaldybėje, Ukmergės rajone, Šiauliuose, o mažiausias - Utenos, Tauragės apskrityse.

Klaipėdoje 100 tūkst. gyventojų teko 619,3 ligos atvejo. Vasario 6-12 d. uostamiestyje buvo užregistruoti 2 712 gripo, ŪVKTI, koronaviruso atvejai, o praėjusią savaitę užsikrėtusiųjų skaičius sumažėjo iki 1 996. Dėl gripo į ligonines paguldyta du kartus daugiau asmenų nei ankstesnę savaitę - 59 asmenys, iš kurių 52 buvo vaikai iki 17 m. amžiaus.

Medikai perspėja, kad, siekiant išvengti didesnio ligos plitimo ir neužsikrėsti, būtina griežtai laikytis higienos taisyklių: dažnai plauti rankas, kosėjant bei čiaudint užsidengti burną, pajutus pirmuosius peršalimo simptomus neiti į darbą ir nevesti vaikų į ugdymo įstaigas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder