Odos priežiūra šaltuoju metų laiku: kokių klaidų nedaryti?

Prasidėjus šaltajam metų sezonui, tikriausiai neretam tenka susidurti su pablogėjusia veido ir kūno odos būkle. Todėl natūralu, kad dažnai kyla klausimas, ką daryti ar kur kreiptis? Respublikinės Klaipėdos ligoninės Odos ir venerinių ligų skyriaus vedėja dermatovenerologė Aldona Kajutytė sako, kad pirmiausia būtina išmokti… praustis. Taip, perskaitėte teisingai. Praustis. Ir tik paskui, su specialisto pagalba, pasirinkti tinkamas priemones ir nepamiršti teisingai jų naudoti.

Pirmiausia gydytoja A. Kajutytė pabrėžia, kad veido ir kūno odos priežiūra yra du skirtingi dalykai: „Nors žmonės ir ne visada atkreipia dėmesį į tai“, - teigė pašnekovė.

Pasak dermatovenerologės, veido oda dažniausiai būna sausa, riebi, o dar dažniau - mišri. Esant tokiam odos tipui, nesunku pastebėti, kad tam tikros veido dalys yra sausesnės, o kitos - riebesnės. „Todėl pagal tai, kokį odos tipą žmogus turi, galima aiškia matyti, kieno oda yra riebesnė - labiau blizganti, o kieno sausa oda - paprastai ji šerpetoja ir yra daug jautresnė už riebią odą“, - kalbėjo A. Kajutytė.

Tokią odą prižiūrėti, anot pokalbininkės, kartais tampa šiek tiek problematiška. O ypač tada, jei žmonės veido odos priežiūros priemones perka iš prekybos centrų. Tokia produkcija odą dažnu atveju labai išsausina.

Medikė akcentuoja, kad būtent dėl šios priežasties itin svarbu veido odos priežiūros priemones pirkti konkrečiai iš vaistinės. „Pirmiausia, turėsite galimybę pasikonsultuoti akis į akį su vaistininke, kuri padės išsirinkti tinkamą produkciją. O kitas dalykas, kurį reikėtų žinoti kiekvienam, vaistinėse parduodamos priemonės yra sukurtos vaistų gamybos, o ne parfumerijos institucijų. O tai yra labai svarbu, kalbant apie odos priežiūros priemonių kokybę“, - įsitikinusi dermatovenerologė.

Rūpinantis savo veido ir kūno oda, būtina atsižvelgti į sezoną.

„Vasarą sausa oda reaguoja vienaip į oro sąlygas ir mitybą. Juk vasaros metu tikrai valgome kitokius produktus, lyginant su žiemos periodu. Šaltuoju metų laiku tokios veido odos priežiūra yra vėl kitokia. Jeigu vasarą sausą odą būtina labiau drėkinti, žiemą reikia daryti viską atvirkščiai: jeigu žiemos metu drėkinantį kremą tepsime ryte ir eisime į lauką, šaltame ore tokia priemonė šals, šaldys odą ir kenks jai. Todėl šiuo laiku, dienos metu, būtina naudoti kuo riebesnį kremą, o drėkinantį - vakare, prieš einant miegoti. Tada oda neišsausės, nenušals, bus graži ir apsaugota“, - akcentavo A. Kajutytė.

Prie šaltojo metų sezono kur kas labiau prisitaiko riebi oda. Pasak pašnekovės, riebalai, kuriuos gamina riebalinės liaukos, esančios odoje, yra kaip natūralus kremas, apsaugantis nuo išorinių sąlygų. Galiausiai tokia oda ilgiau išlieka jaunatviška, nes išsaugo daugiau drėgmės ir lėčiau sensta, todėl riebios odos nereikia stengtis labai išsausinti.

Kūno oda taip pat turi būti nuolat prižiūrima. „Labai sausa kūno oda yra ypač imli įvairiems mikrobams. O jie yra tokie, kaip sakau, tinginiai, kurie mėgsta jau “išpurentą„ odą. Tada atsiranda spuogai, ypač nugaros srityje, kur yra daug riebalinių liaukų, kurie vėliau supūliuoja. Tai būdinga ir riebiai odai“, - pasakojo medikė.

Kūno oda dažniausiai būna sausesnė nei veido, todėl ją taip pat reikia drėkinti.

„Čia galioja ta pati taisyklė kaip ir veido odai - vasarą kūno drėkinamasis kremas yra tepamas dieną, o riebus kremas - nakčiai. O žiemą atvirkščiai - riebus kremas turi būti tepamas dieną, o drėkinamasis - prieš einant miegoti. Tada oda nesušąla“, - teigė dermatovenerologė.

A. Kajutytė atkreipia dėmesį į odos nušalimų pasekmes. „Odos nuožvarbos yra ganėtinai sunkiai gydomos, oda parausta visam laikui, kartais net patinsta ir skauda. Būna, kad matome žmones su raudonomis ar net tamsiai raudonos spalvos plaštakomis. Tai reiškia, kad tikriausiai žmogus vaikšto be pirštinių ir nuolat jas nušąla, dėl to jos tampa taip negražiai atrodančios. Žinoma, yra tam tikrų gydymo priemonių, bet geriau neprisidaryti sau tokių problemų, kad paskui netektų ilgai gydytis“, - pabrėžė gydytoja.

Gražiai odai reikalingas vanduo

Dermatovenerologė akcentuoja, kad norint palaikyti sveiką odos būklę, vienas iš svarbiausių aspektų yra visavertis maistas. „O juk didžioji dauguma tingime dažniau pasidaryti salotų, suvalgyti pomidorą ar agurką. Vietoj to dažnai renkamės išgerti maisto papildų tabletę ir viskas, tvarka. Bet tai vis vien nepakeičia visavertės subalansuotos mitybos. Todėl jokie maisto papildai neturi pakeisti maisto. Jie gali būti tik “šalia„ sveikos mitybos“, - teigė medikė.

Kitas, ne mažiau svarbus komponentas, kalbant apie odos priežiūrą, yra vanduo. Kad oda būtų sveika ir gyvybinga, reikėtų kasdien jo išgerti bent po 2 litrus. Taip pat vandeniu nuprausti veidą ir kūną.

„Jis dar niekam nepakenkė. Galiausiai praustis vandeniu yra įprasta jau nuo senų senovės. Juk tai - mūsų visų gyvybės šaltinis. Tačiau kartais norime, kad oda būtų labai labai švari, kad joje nebūtų jokių riebalinių “kamštelių„, komedonų (inkštirų) ir t. t. Todėl pradedame naudoti per daug įvairiausių priemonių. Tačiau rimtas veido odos valymo procedūras, kurioms atlikti pasitelkiame įvairius prausiklius, tonikus, kremus, serumus ir t. t., reikėtų atlikti daugiausia kartą per 10 dienų arba per 2 savaites“, - akcentavo pašnekovė.

Odos priežiūros priemonių šiandien galime rasti visur ir kokių tik norime. Tačiau prieš aklai pasitikėdami visuomenėje paplitusiomis „taisyklėmis“, kiek kokių kremų, serumų ir losjonų būtina kasdien naudoti, nereikėtų pamiršti, kad didžioji dauguma tokios produkcijos ne visada tiks kiekvienam odos tipui. Negana to, įvairių gamintojų gero marketingo „dėka“ mes nesąmoningai įtikime tokiais stereotipais.

„Gamintojai yra suinteresuoti savo produkcijos pardavimu, todėl natūralu, kad, norėdami padidinti pelną, paskleidžia įvairiausių teorijų, ką kiekvienas vyras ir moteris “privalo„ turėti savo kosmetinėje, kad oda atrodytų tobulai“, - kalbėjo A. Kajutytė.

Anot dermatovenerologės, svarbiausia yra palaikyti odą švarią.

„Dažnai tenka susidurti su jaunomis merginomis, kurios prieš eidamos miegoti net makiažo nenusivalo. Juk reikia būti gražioms ir miegant. Ryte pasikoreguoja truputį ir vėl visą dieną praleidžia su nešvaria ir nenuvalyta oda. Natūralu, kad po tokios nepriežiūros užsikemša poros, ten pradeda veistis įvairūs mikrobai. Tada ateina pas mus gydytis veido odos. Tokiais atvejais pirmiausia tenka mokyti, kaip reikia nusiprausti veidą. Ant jos neturi likti jokių kosmetinių preparatų, kad ir kokie geri jie būtų. Nes oda turi kvėpuoti ir turėti periodus, kai gali atsigauti, pailsėti ir atsikvėpti“, - pasakojo pokalbininkė.

Nemaža dalis žmonių odos problemas pirmiausia bando išspręsti kosmetologijos kabinetuose. Deja, toks pasirinkimas taip pat tinka ne visiems ir ne visada.

„Labai džiaugiuosi, kad prieš eidami daryti kokią nors veido ar kūno procedūrą, žmonės pirmiausia ateina pasitarti pas dermatologą. Ir tik po to eina pas kosmetologus. Gerbiu tuos kosmetologus, kurie atsiunčia savo klientus pas dermatologą pasitarti, ką konkrečiai reikėtų daryti, norint pagydyti problemišką odą. Mes, gydytojai, niekada neatimsime iš jų darbo. Nes po konsultacijų su atsiųstais klientais visada sakome, kad dabar jau galite grįžti pas tą kosmetologą, kuris jus atsiuntė pas mus, nes jis yra protingas, rimtai žiūrintis į savo darbą ir suprantantis, ką daro specialistas. Taigi, tokiu būdu mes bendradarbiaujame, o ne konkuruojame tarpusavyje“, - džiaugėsi dermatovenerologė.

Sidebar placeholder