Nuo 2018-ųjų - alkoholis tik nuo 20 metų

Pasakė, ką alkoholis daro organizmui: daugelis to nežino

Alkoholio poveikis jūsų širdžiai priklauso nuo to, kiek išgeriate. Amerikos širdies asociacija rekomenduoja išgerti e daugiau kaip vieną gėrimą per dieną moterims ir du gėrimus per dieną vyrams, kitaip žala gali būti nepataisoma.

 

 

„Jei viršysite šį kiekį, prarasite bet kokią naudą ir tai ims daryti žalą“, – sako medicinos mokslų daktarė Lauren Hilstrap, Darthmouth-Hitchcock medicinos centro kardiologė.

Tyrimų išvados skirtingos

Remiantis 2017 m. Amerikos kardiologijos koledžo žurnale paskelbtu tyrimu, lengvas ar saikingas gėrimas gali dalinai apsaugoti jūsų širdį. 

Tyrimas parodė, kad vyrai, kurie gėrė mažiau nei 14 gėrimų per savaitę, turėjo 21 proc. mažesnę riziką mirti nuo širdies ir kraujagyslių ligų, o moterys, gėrusios mažiau nei 7 gėrimus per savaitę, sumažino mirštamumo riziką nuo minėtųjų ligų 34 proc., rašo insider.com.

„Svarbiausia yra saikas. Niekada nerekomenduojama pacientui pradėti vartoti alkoholį dėl naudos širdžiai ir kraujagyslėms, tačiau tas, kuris vakarienės metu išgeria taurę vyno, neturėtų to atsisakyti“, – sako L. Hilstrap.

Tačiau išgėrus padažnėja širdies susitraukimų dažnis, taip pat ir kraujospūdis. 2019 m. atliktas tyrimas parodė, kad net ir saikingas gėrimas – nuo 7 iki 13 gėrimų per savaitę – padidino kraujo spaudimą.

Lyginant su žmonėmis, kurie nevartoja alkoholio, saikingai geriantys asmenys 53 proc. dažniau sirgo 1 stadijos hipertenzija –  pagrindiniu širdies ligų rizikos veiksniu.

Archyvų nuotr.

Svarbiausia – saikas

Be to, papildomi tyrimai iškėlė abejonių, ar alkoholis turi kokios nors naudos širdžiai. 2018 m. atliktame tyrime, paskelbtame „The Lancet“, buvo analizuojami 195 šalių duomenys ir padaryta išvada, kad „saugiausiai alkoholio vartojimo lygis yra jo nevartojimas“.

Šis tyrimas paskatino apsvarstyti gaires, kuriose teigiama, kad saikingas alkoholio vartojimas yra saugus.

Didžiausią žalą alkoholis daro, jei vartojate jį be saiko ir gausiai – daugiau kaip keturis standartinius alkoholinius gėrimus per dieną arba penkis gėrimus vienu prisėdimu.

Gausus alkoholio vartojimas gali padidinti kraujospūdį ir širdies susitraukimų dažnį. Vienas 2018 m. tyrimas parodė, kad moterys, kurios daug geria, tris kartus dažniau serga hipertenzija.

Be to, kuo daugiau išgersite, tuo didesnis bus pulsas. Tai gali sukelti prieširdžių virpėjimą ir aritmija, kuri padidina širdies smūgio ir širdies nepakankamumo riziką.

Galiausiai, remiantis 2017 m. Nacionalinių sveikatos institutų apžvalga, gausiai alkoholį vartojantys asmenys 1,5 kartus dažniau susiduria su infarktu, nei negeriantys asmenys.

Archyvų nuotr.

Nesutaria dėl raudonojo vyno

Tiesa, kai kurie sako, kad raudonas vynas gali būti naudingas širdies veiklai, tačiau viskas yra sudėtingiau, sako L. Hilstrap. Pavyzdžiui, Amerikos širdies asociacija teigia, kad išgėrus daugiau raudonojo vyno, širdis netaps sveikesnė.

Tačiau raudonasis vynas turi antioksidacinių savybių ir flavonoidų, molekulių, kurios gali būti naudingos širdies sveikatai, jei vartojama saikingai.

2017 m. „The American Journal of Clinical Nutrition“ atliktas tyrimas parodė, kad saikingas alkoholio vartojimas turėjo teigiamos įtakos cholesterolio kiekiui, o ypač vyno vartojimas padidino gerojo cholesterolio kiekį, kuris yra sveikos širdies rodiklis. 

Tačiau yra sveikesnių būdų gauti naudos iš antioksidantų ir flavonoidų – jų gausu migdoluose, uogose, obuoliuose, citrusiniuose vaisiuose, špinatuose bei juodojoje ir žaliojoje arbatose, taip pat juodajame šokolade.

Visų tyrimų išvados yra skirtingos. Tačiau yra keletas aiškių dalykų: gausus alkoholio vartojimas gali pakenkti jūsų širdies sveikatai, o nedidelis kiekis alkoholinio gėrimo prie vakarienės galimas visiems. Žinoma, geriausia pasitarti su savo gydytoju.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder