Prieš naktį atlikite 1 veiksmą: užmigsite žaibiškai

(1)

Miegas yra labai svarbus žmogaus gyvenime. Nuo to, kaip miegojome naktį priklauso ir visa tolimesnė mūsų diena, tačiau nemiga kamuoja daugelį žmonių, dėl kurios vėliau atsiranda įvairių sveikatos problemų. Tačiau nereikėtų kankintis, jei naktimis būna sunku užmigti, nes nemigą galima išsigydyti įvairiais pratimais.
 

Kuksando meistrė Toma Kumžienė papasakojo, kas yra kuksando, kaip tai gali išgydyti nemigą ir netgi nerimą bei kokie yra ilgalaikiai nemigos padariniai žmogaus sveikatai.

Pagrindinė nemigos priežastis – mintys

Miegas yra būtinas žmogaus organizmui. Jei žmogus ilgą laiką naktimis neišsimiega – prasideda chroniškas nuovargis, silpsta imunitetas, užpuola ligos. O toliau – žlunga karjera, šlubuoja šeimos santykiai…

„Vis daugiau žmonių ateina pas mus dėl nemigos. Daugelis šiandien sunkiai užmiega, dažnai prabunda naktį, ryte atsikelia neišsimiegoję. Tai vis dažnėjanti problema tarp įvairaus amžiaus žmonių.

Kuksando sako, kad pagrindinė nemigos priežastis – galvoje nuolat besisukančios mintys. Jos įkyrios, jų daug ir jos nuolat zuja galvoje. Paskui mintis pakyla ir energija, kvėpavimas. Įsitempia kūnas, apima nerimas, prasideda įvairūs skausmai. 

Kuksando pagalba galima išsigydyti kamuojančią nemigą. Tai yra sveikatos mokymas, kuris yra kilęs iš Pietų Korėjos. Jis atkuria mūsų energiją ir žvalią savijautą, padeda įveikti stresą, nuovargį, nemigą, sustiprina imunitetą.

Tai yra tūkstantmetė kūno ir dvasios lavinimo praktika, išsiskirianti iš kitų savo kompleksiškumu – kuksando apima tris itin svarbius žmogaus sveikatos dalykus: judesį, kvėpavimą ir meditaciją.

T. Kumžienė pabrėžia, kad norint užmigti, prieš miegą labai svarbu nuraminti protą. Kuksando turi daug patarimų, o pradėti visada rekomenduojama nuo kvėpavimo. Kol kvėpavimas bus paviršutiniškas, per dažnas – nurimti nepavyks.

„Labai efektyvi yra kuksando akupresūra. Nurimti padeda taškas, vadinamas šimto susitikimų tašku. Jį spausdami nuraminame pakilusį karštį (karščiu korėjiečiai vadina pyktį, apmaudą, įniršį ir kitas ilsėtis neleidžiančias emocijas, nerimą, stresą), reguliuojame kraujospūdį, galime sumažinti galvos skausmą.

Kaip jį paspausti, matysite vaizdo siužete. Svarbiausia, nepamirškite, kad akupresūros taškus spaudžiame tik pirštų pagalvėlėmis ir niekada nespaudžiame dviejų taškų vienu metu“, – teigia specialistė.

Padeda įveikti daugybę negalavimų

T. Kumžienė pasakoja, kad tam, jog žmogus gerai išsimiegotų, kartais užtenka prieš miegą bent valandą nespoksoti į ekraną, kartais užtenka pakeisti pagalvę ir čiužinį, nes mūsų pagalvės per didelės, o čiužiniai per minkšti. Tačiau tai ne visada padeda ir reikia imtis rimtesnių priemonių.

„Jeigu pas mane ateina nemigos iškankintas žmogus, kalbuosi su juo mažiausiai valandą, tik tada galiu patarti teisingą dietą, dienos režimą, įpročių korekciją. Visi šie dalykai yra labai svarbūs. Visais atvejais tikrinu kvėpavimą, dažniausiai jis būna pakilęs, pernelyg dažnas“, – teigia kuksando meistrė.

Kuksando padeda ne tik įveikti nemigą, tačiau padeda atsikratyti ir nerimo ar net panikos priepuolių. „Žinoma, tuoj pat norėsite paklausti, ar visiems padeda, kiek laiko užtruks ir t. t. Vieno atsakymo negali būti, nes žmonės yra skirtingi. Ir problemos skirtingos.

Vienas nerimą pradėjo jausti prieš porą mėnesių, kitas – prieš dešimt metų. Bet kuriuo atveju sisteminga ir nuoširdi praktika bus sėkminga. Tai sakau matydama daugelį sėkmės istorijų. Beje, praktiką taip pat deriname prie žmogaus fizinių galimybių, savijautos, sveikatos. Todėl pirmieji žingsniai kiekvienam gali būti skirtingi“, – tikina meistrė.

T. Kumžienė nė nedvejodama užtikrina, kad kuksando padeda įveikti daugybę negalavimų, jie tiesiog traukiasi, nes žmogus pradeda teisingai judėti ir kvėpuoti, pradeda gerai miegoti, išmoksta ilsėtis ir gerai maitintis.

"
Kuksando pratimai (nuotr. asm. archyvas)

Kuksando dėka sumažėjo kraujospūdis

„Korėjoje net kai kurios onkologijos klinikos savo pacientams siūlo kuksando. Rezultatai akivaizdūs – ilgėja gyvenimo trukmė ir jo kokybė. Prieš kurį laiką pas mus lankėsi kuksando meistrė iš Pietų Korėjos Park Hyosuk.

Ji pasakojo apie savo parengtą kuksando programą vyresnio amžiaus žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu, depresija ir arterine hipertenzija. Ji sakė, kad jos pratybos prilygsta fitnesui ir neapsunkina širdies, jos sustiprina žmonių atsparumą ir užkerta kelią ligoms.

Pradėdama pratybų ciklą meistrė kartu su gydytojais patikrino dalyvių sveikatą, lankstumą, jėgą, depresijos laipsnį, o po šešių mėnesių patikrino dar kartą. Pamačiusi pirmuosius rezultatus aiktelėjo iš nuostabos: sumažėjo kraujospūdis ir cukraus kiekis kraujyje, palengvėjo depresija, žmonės pasidarė lankstesni, sustiprėjo.

Tie korėjiečiai tarytum jaunystę susigrąžino, jie pradėjo mėgautis kiekviena diena. Meistrė prisimena, kaip vienas vyriškis atėjo sunkiai vilkdamas kojas, tiesiog įšliaužė į salę.

Po pusmečio jis pakilo ir pradėjo dirbti visus ūkio darbus. Kitas sirgo depresija, buvo smarkiai sulysęs, atrodė, kad vėjas jį nupūs. Per pusmetį sugrįžo svoris ir gyvenimo džiaugsmas“, – žmonių pasiekimais džiaugiasi kuksando meistrė.

"
Kuksando pratimai (nuotr. asm. archyvas)

Įpročius pakeisti yra labai sunku

T. Kumžienė teigia, kad žmonės, pradėję praktikuoti kuksando, pirmiausia pamato, kad nedidelėmis pastangomis jie gali smarkiai pagerinti savo savijautą.

Praktikuodami kuksando žmonės pajunta, kaip traukiasi nuovargis, stresas, nemiga, įvairūs skausmai, nurimsta protas ir emocijos, sugrįžta jaunystės energija, kūnas pasidaro lankstus ir ištvermingas, stiprėja imunitetas.

Be to, žmogus gauna praktinių patarimų, kuriuos gali pritaikyti kasdien – kai ką nors skauda, kai kyla nerimas, sprogsta pyktis ar apima jaudulys.

„Kartais žmogus pats apsisprendžia pradėti kuksando, kartais jam pataria gydytojas. Kartais žmogus nori pagerinti savo savijautą, bet dažniausiai – įveikti kažkokį negalavimą.

Yra negalavimų, kuriuos sunku įveikti, jeigu žmogus neteisingai kvėpuoja. Kartais reikia kvėpavimą suderinti su tam tikru judesiu ar paspausti akupresūros taškus – kuksando žino, kaip tai daroma.

Pradedantieji turi žinoti, kad išankstinis pasirengimas nereikalingas, nes mes pradedame nuo švelnių ir paprastų pratimų“, – tikina meistrė.

T. Kumžienė neslepia – įpročius pakeisti yra labai sunku. Dažniausiai apie tai susimąstome, kai prispaudžia sunkios ligos. „Gaila, bet ir į kuksando žmonės dažniausiai ateina, kai niekas nebepadeda.

Geriau vėliau negu niekada, bet tada reikia daugiau laiko ir pastangų. Ar ilgai išliks pokyčiai? Atsakysiu vieno studento žodžiais, kuris sakė kuksando poveikį  pajutęs du kartus: kai pradėjo praktikuoti ir kai nutraukė. Nutraukę pratybas vėl pamažu sustingstame.

Raumenys, sąnariai, sausgyslės, vidaus organai – visas kūnas reikalauja nuolatinio rūpesčio. Protui reikia poilsio, vadinasi reikia meditacijos. Tačiau yra geroji žinia: ilgainiui kuksando tampa malonumas, kurį norisi kartoti kasdien“, – šypsosi kuksando meistrė.
 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder