Privačios gydymo įstaigos vagia mūsų pinigus

(9)

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys nepaneigia informacijos, esą privačios gydymo įstaigos vagia ligonių kasų lėšas, prirašydamos nebūtų paslaugų.

„Jums turbūt yra žinoma informacija, kuri ir žiniasklaidai paaiškėjusi, kad privačios gydymo įstaigos vagia ligonių kasų lėšas, prirašydamos nebūtų paslaugų? Sveikatos reikalų komitete ligonių kasos irgi pateikė skandalingą informaciją, kad patikrinus vien Vilniaus privačias įstaigas tos vagystės milijonais yra skaičiuojamos.

Ar jūs jau ėmėtės kokių nors veiksmų, kad patikrintumėte visas Lietuvoje veikiančias privačias gydymo įstaigas? Ir gal jau ėmėtės kokių nors kardomųjų priemonių, sankcijų, baudų griežtinimo, kad tos vagystės nebesikartotų ir nebesitęstų?", - Seime į ministrą A.Dulkį kreipėsi parlamentaras Valius Ąžuolas.

„Dėl Valstybinės ligonių kasos paskelbtos informacijos. Aš manau, kad ji tiesiog daro tą darbą, kuris jai ir priklauso - ne Sveikatos apsaugos ministerija, o būtent Valstybinė ligonių kasa ir turi atlikti monitoringą, kaip kokios paslaugos yra. Ji turi atlikti monitoringą ne tik privačių įstaigų - ji turi daryti visų įstaigų monitoringą ir čia šiuo atveju aš turiu galbūt tam tikrų pastabų Valstybinei ligonių kasai, kad to monitoringo galėtų būti ir daugiau.

Dabar ten, kur atsiranda... Pastebėjau tam tikrą tendenciją: kur mes tiktai padidiname finansavimą arba pasirenkame kaip prioritetą, kad ten bus daugiau finansavimo (būtent slauga, mobilios paslaugos, slauga namuose), būtent čia yra didžiuliai paslaugų augimo skaičiai: tiek gyventojų apimtis, tiek paslaugų apimtis.

Labai natūraliai Ligonių kasai ten pasidomėjus paaiškėjo, kad yra daugybė įvairių, didesnių ir mažesnių, pažeidimų, dėl kurių Ligonių kasa atitinkamai ir žiūri pagal sumos dydį, ar reikia kreiptis į teismą, ar reikia įspėti pačią gydymo įstaigą.

Sveikatos reikalų komitete šiuo metu aktyviai yra diskutuojama, ar teisine prasme neturėtų Valstybinė ligonių kasa turėti papildomų kokių nors įgaliojimų, sakykime, ar neturėtų turėti kažkokių įrankių, priemonių, kurios, sakykime, turėtų tam tikras pasekmes.

Bet jau dabar, jeigu yra stiprus pažeidimas, jeigu yra pinigų suma, Ligonių kasa turi teisę ir privalo kreiptis į teismą tam, kad būtų pažeidimai eliminuoti. Mano žiniomis, jau yra ne viena gydymo įstaiga, kuri grąžina šimtatūkstantines eurų sumas pagal Valstybinės ligonių kasos nurodymą. Aš manau, kad mes tik plėsime tą monitoringą.

Manau, kad visos priemonės turi būti adekvačios ir proporcingos, taip pat laukiu ir tikiuosi, kad parlamentas šioje sesijoje apskritai priims sprendimus dėl pačios Valstybinės ligonių kasos reorganizavimo ir konsolidavimo.

Šiuo metu vyksta Valstybinės ligonių kasos naujo vadovo, naujo nuolatinio vadovo konkursas. Tikiuosi, kad visi surėmę pečius čia padarysime nemažą proveržį", - kalbėjo A.Dulkys.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder