PSO teigė, kad šis skaičius – 780 atvejų nuo gegužės 13 dienos iki ketvirtadienio – greičiausiai yra nepilnas dėl ribotos epidemiologinės ir laboratorinės informacijos.
„Labai tikėtina, kad kitose šalyse bus nustatyta atvejų ir virusas plis toliau“, – pridūrė JT sveikatos agentūra.
Buvo pranešta apie nedaug hospitalizacijų, išskyrus tai, kad pacientai buvo izoliuoti.
PSO nurodė, kad daugiausiai atvejų užregistruota neendeminėse šalyse: Jungtinėje Karalystėje (207), Ispanijoje (156), Portugalijoje (138), Kanadoje (58) ir Vokietijoje (57).
Be Europos ir Šiaurės Amerikos, pavieniai atvejai taip pat užregistruoti Argentinoje, Australijoje, Maroke ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose.
Vienas beždžionių raupų atvejis neendeminėje šalyje yra laikomas protrūkiu.
„Kai kurios šalys praneša, kad nauji ligos atvejai pasireiškia ne vien tik tarp žinomų anksčiau patvirtintų atvejų kontaktinių asmenų, o tai rodo, kad perdavimo grandinės nutrūksta dėl nepastebėtos viruso cirkuliacijos“, – teigė PSO.
„Nors šiuo metu pavojus žmonių sveikatai ir plačiajai visuomenei išlieka nedidelis, toks pavojus gali tapti didelis, jei šis virusas pasinaudotų galimybe įsitvirtinti neendeminėse šalyse kaip plačiai paplitęs žmonių ligų sukėlėjas“, – teigiama atnaujintoje ligos protrūkio ataskaitoje.
„PSO vertina riziką pasauliniu mastu kaip vidutinę, atsižvelgiant į tai, kad tai yra pirmas kartas, kai vienu metu pranešama apie daug beždžionių raupų atvejų ir klasterių neendeminėse ir endeminėse šalyse“, – sakoma joje.
Pasak dpa, iš tų 780 atvejų, apie kuriuos pranešta, niekas nemirė. Tačiau šiais metais penkiose Afrikos šalyse dėl beždžionių raupų mirė 66 žmonės.
Rašyti komentarą