Skiepijimo apimtys uostamiestyje verčia sunerimti (4)

Lietuvoje, atlikus sekoskaitos tyrimus, laboratorijos aptiko pirmąjį užsikrėtimo Delta, dar vadinama „indiškąja“, koronaviruso atmaina atvejį. Pasak NVSC Klaipėdos departamento vadovo Raimundo Grigaliūno, buvo imtasi visų veiksmų, jog viruso plitimas būtų sustabdytas.

Pirmasis Delta atvejis Klaipėdos rajone - įvežtinis, asmuo atvyko iš Uzbekistano, koronavirusinė infekcija (COVID-19 liga) jam patvirtinta atlikus profilaktinį tyrimą ir būnant izoliacijoje.

"Turime visą žmogaus atvykimo į Lietuvą grandinę, žinome, kur ir kaip jis izoliavosi. Šiandien, tiems žmonėms, kurie turėjo nors mažiausią riziką, tarkime prasilenkė koridoriuje, tai bus imami mėginiai, tiriama ar žmogus turi virusą ir jei bus rastas virusas, bus laboratorijoje tiriama dėl atmainos", - pasakojo R. Grigaliūnas.

Žmogus, kuriam patvirtinta Delta atmaina, į Vilnių lėktuvu atvyko gegužės 31 d. ir iškart keliavo į Klaipėdą, kur izoliavosi. COVID-19 liga jam patvirtinta birželio 2 d. profilaktinio testavimo metu, infekcijai būdingų simptomų asmuo, kaip nustatyta epidemiologinės diagnostikos metu, nejautė.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) Delta atmainą, kuri pirmą kartą spalio mėnesį aptikta Indijoje, yra priskyrusi prie susirūpinimą keliančių atmainų, tad siekiant kuo labiau sumažinti rizikas, įvežtiniams COVID-19 ligos atvejams skiriamas ypatingas dėmesys.

"Pasak ekspresų, ši atmaina plinta daug greičiau, yra agresyvesnė ir vienas sergantis asmuo gali užkrėsti apie 8 žmones, kai sergant kitomis atmainomis galima užkrėsti apie 4. Todėl ir kitose šalyse ši atmaina atsargiai vertinama ir žiūrima į ją itin rimtai. Mes nenorime, kad ji išplistų, tad stengiamės taip pat daryti, kas yra įmanoma, dirbame savo darbą", - dėstė R. Grigaliūnas.

Vakcinacija kurortuose

Plečiant masinės vakcinacijos apimtis Sveikatos apsaugos ministerija planuoja kurortuose įrengti mobiliąsias skiepijimo vietas.

Šį rytą žiniasklaidoje pasirodė pranešimas, jog Sveikatos apsaugos ministerija planuoja gyventojus skiepyti paplūdimiuose, tačiau neilgai trukus Sveikatos apsaugos ministro patarėja Justina Aleksaitė patikslino, jog norint sukurti patogesnes sąlygas gyventojams pasiskiepyti, bus siekiama išsirinkti strateginio vakcinavimo vietas kurortuose, kur galėtų įsikurti vakcinavimo palapinės. Tai nebus paplūdimiai.

Klaipėdos miesto savivaldybės viešųjų ryšių specialistė patikino, jog Klaipėdoje skiepijimas paplūdimiuose taip pat nėra suplanuotas, tačiau savivaldybė yra atvira visoms iniciatyvoms.

Tad gyventojų skiepijimas birželio 25 d. vyks prie prekybos centro „Akropolis“ (Taikos pr. 61) centrinio įėjimo Nr. 1, čia lauks Nacionalinio kraujo centro palapinė, kurioje visi norintys galės pasiskiepyti „Janssen“ vakcina. Pageidaujantys vakcinuotis gyventojai bus laukiami nuo 11 iki 16 val. Atvykstant reikia turėti asmens dokumentą.

„Nacionalinis kraujo centras ir Klaipėdos miesto savivaldybė kviečia pasinaudoti galimybe pasiskiepyti nuo COVID-19 net ir nevykstant į Vakcinacijos centrą. „Janssen“ vakcina gali būti skiepijami gyventojai nuo 18 metų amžiaus, šia vakcina yra skiepijama vieną kartą, todėl visiems pasiskiepijusiems planuoti laiko antrai dozei nereikia“, – sakė Klaipėdos savivaldybės Sveikatos apsaugos sk. vedėja Rožė Perminienė.

Jei bus karšta diena, gyventojai raginami nepamiršti galvos apdangalų ir vandens, lietingą dieną – skėčio. Po skiepo bus sudarytos galimybės palaukti 15 minučių.

Tuo metu Klaipėdos vakcinacijos centras Kretingos g. 36 (LCC tarptautiniame universitete) dirba įprastu režimu ir norinčiųjų skiepytis laukia kiekvieną dieną. Čia pasiskiepyti galima dviem būdais:

1. Užsiregistravus iš anksto internete koronastop.lt arba Karštosios linijos tel. 1808. Registruojantis galima pasirinkti norimą vakciną, vakcinacijos datą ir tikslų laiką.

2. Pasiskiepyti galima ir be išankstinės registracijos. Tų, kuriems registruotis iš anksto nepatogu, Klaipėdos vakcinacijos centras laukia kasdien, įskaitant savaitgalį, nuo 13 iki 15 val. Atvykus galima rinktis iš tų vakcinų rūšių, kurias tuo metu turi vakcinacijos centras.

Skiepijimo apimtys - gana mažos

R. Grigaliūno teigimu, nors epidemiologinė situacija Klaipėdoje šiuo metu yra gan gera, tačiau skiepijimo apimtys verčia sunerimti.

"Jei ir toliau bus toks žemas skiepijimosi aktyvumas ir nebus imamasi papildomų veiksmų, tai mūsų laukia labai liūdnas ruduo ir žiema. Dėl to, kad padidės sergamumas ir tikriausiai mirčių skaičius, vėl teks sugrįžti prie karantino ribojimų", - apie skiepijimosi apimtis kalbėjo R. Grigaliūnas.

Norint išvengti karantino ribojimų rudenį, būtina sukurti kolektyvinį imunitetą, ką galima padaryti pasiskiepijus.

"Faktas, kad jei bus mažas pasiskiepijusių skaičius, tai virusui bus galimybė tarp žmonių plisti ir toliau, o dar ne duok Dieve jei ateis naujos atmainos, kurios agresyvios ir ima dominuoti kai kuriose Europos šalyse. Nežinau ko žmonės laukia ir ką jie galvoja", - sakė R. Grigaliūnas.

Naxu visi esantys mieste jau susiskiepijo. .. daugiau nera gyventoju, emigravo
Faktas, 2021-06-22 22:21
Gelbekitia Lėtuva!
Eugenijus, 2021-06-18 17:55
kas nenoro nesiskiepija ir reikia baigti tas isterijas del skiepu
kas nori skiepijasi, 2021-06-18 15:49
Sidebar placeholder