Moterys psichopatės

Tyrimas: Psichopatiškų moterų iš tikrųjų yra daug daugiau, nei manyta anksčiau

Iki šiol mokslininkai neteisingai vertino moterų psichopatiją. Nesusipratimas buvo grindžiamas klaidingais tyrimo metodais ir tam tikru pačių tyrėjų šališkumu šiuo klausimu.

Apie tai papasakojo psichopatijos ekspertas daktaras Clive'as Boddy, rašo "The Guardian".

Jis pažymėjo, kad ilgą laiką vyravo stereotipinis požiūris į psichopatus kaip į smurtaujančius, asocialius nusikaltėlius, daugiausia vyrus.

Dabar šį požiūrį pamažu keičia sudėtingesnis supratimas.

Psichopatai - tai empatijos ir kaltės jausmo stokojantys asmenys, pasižymintys antisocialiniu elgesiu, dažnai meluojantys, negailestingi, narciziški ir manipuliatyvūs.

"Psichopatai siekia pinigų, valdžios ir kontrolės, - aiškina daktaras Boddy.

Tačiau seni stereotipai neleido mokslininkams teisingai apskaičiuoti psichopatų dalies tarp moterų.

"Moterų psichopatių elgesys atrodo gana subtilus ir ne toks akivaizdus kaip vyrų psichopatų, todėl jos ne taip dažnai atpažįstamos", - sakė daktaras Boddy.

Jis sakė, kad pamažu kaupiasi mokslinių įrodymų bazė, rodanti, kad psichopatės moterys yra linkusios į žodinį, o ne fizinį smurtą.

Toks smurtas yra požiūrio ir emocinio pobūdžio ir gali apimti, pavyzdžiui, gandų ir melo skleidimą siekiant asmeninės naudos.

Kaip paaiškino daktarė Boddy, viena iš problemų, susijusių su moterų psichopatijos nustatymu, buvo ta, kad mokslininkai anksčiau daug rėmėsi metodikomis, kurios iš pradžių buvo skirtos vyrams.

Šie metodai buvo pagrįsti į kalėjimą patekusių vyrų nusikaltėlių psichologijos tyrimais. Tik dabar mokslininkai suprato, kad šiais duomenimis pagrįsti metodai prastai padeda nustatyti moterų psichopatiją.

Be to, daktarė Boddy apgailestauja, kad mokslininkai apskritai mažiau domėjosi šiuo moterų psichikos sutrikimu, galbūt paprasčiausiai nenorėdami jų vadinti psichopatėmis.

Kai kuriais skaičiavimais, psichopatų tarp vyrų yra 10 kartų daugiau nei tarp moterų.

Tačiau daktaras Boddy mano, kad iš tikrųjų jų yra maždaug tiek pat, tačiau norint tai patvirtinti, reikėtų atlikti patikimus mokslinius tyrimus su atsitiktinai atrinktais žmonėmis, o ne su nuteistais nusikaltėliais.

Jis mano, kad apie 1 proc. vyrų gali būti psichopatai, tačiau dar apie 23 proc. turi tam tikrų psichologinių savybių, dėl kurių jie yra "problemiški visuomenei".

Pats Boddy, remdamasis biurų darbuotojų apklausomis, nustatė, kad tokie bruožai neretai būdingi ir moterims: iki 13 proc. jų gali būti "potencialiai problemiškos".

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder