Tyrimo duomenimis, "TikTok", kurioje galima kurti ir naudoti trumpus vaizdo įrašus, turi daugiau nei 1 mlrd. vartotojų.
Šioje platformoje lengvai plinta žalingas turinys, įskaitant vaizdo įrašus, kuriuose propaguojami valgymo sutrikimai ir itin liesi kūnai.
Tyrėjai įdarbino 273 18-28 metų amžiaus merginas, besinaudojančias "TikTok", ir atsitiktine tvarka suskirstė jas į dvi grupes.
Eksperimentinės grupės dalyvėms buvo rodomi 7-8 minučių trukmės "anoreksiją skatinančio" ir "fitneso įkvėpto" turinio, paimto tiesiai iš "TikTok", įrašai.
Šiuose vaizdo įrašuose jaunos moterys ribojo savo suvartojamo maisto kiekį ir teikė mankštos bei mitybos patarimus, pavyzdžiui, aprašė savo sulčių valymus nuo antsvorio.
Kitos grupės dalyvės žiūrėjo pasirinktus "TikTok" vaizdo įrašus su "neutraliu" turiniu, pavyzdžiui, gamtos, maisto gaminimo ir gyvūnų vaizdo įrašus.
Naudodami klausimynus tyrėjai matavo pasitenkinimo savo kūnu lygį ir požiūrį į grožio standartus prieš ir po to, kai dalyviai žiūrėjo "TikTok" turinį.
Pranešama, kad abiejose grupėse pasitenkinimas savo kūnu sumažėjo, tačiau labiausiai sumažėjo tų, kurie žiūrėjo "ypatingą" turinį.
Tyrime teigiama, kad "TikTok" turinio žiūrėjimas ilgiau nei dvi valandas per dieną gali būti susijęs su valgymo sutrikimais.
Rašyti komentarą