Šiuo metu didžiausi sergamumo protrūkiai yra fiksuojami dviejose Klaipėdos mokyklose: Klaipėdos „Verdenės“ ir Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijose. Šiose mokyklose daugiausiai yra stebimų klasių. Tai klasės, kurios po kontakto su sergančiuoju turi testuotis iš viso 10 dienų, kas dvi dienas.
"Pirmadienį stebimų klasių iš viso buvo skaičiuojama 31, šiuo metu jų jau turime 185.
Per kelias dienas įvyko didžiulis pokytis. Kalbant apie patį sergamumo skaičių, jau praėjusią savaitę buvo matoma ryški augimo tendencija, kai mokykloje sergančių vaikų skaičius išaugo iki 229.
Grįžus į mokyklas po atostogų sergančių pedagogų dar neturėjome, o praėjusios savaitės pabaigoje jų jau buvo 20, šią savaitę bus dar daugiau. Taip pat šiuo metu serga 6 kiti mokyklų darbuotojai", - pasakojo Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro direktorė Jūratė Grubliauskienė.
Taip pat sveikatos biuro darbuotojus neramina, kad ikimokyklinio ugdymo įstaigose sergančiųjų vaikų skaičius vis auga.
„Praeitos savaitės pabaigoje buvo suskaičiuota, kad darželiuose serga 59 vaikai. Tiek sergančių ikimokyklinio amžiaus vaikų mes dar neturėjome nuo spalio mėnesio. Darželiuose serga 23 pedagogai ir 23 kiti šių įstaigų darbuotojai. Skaičiai labai sparčiai kinta, gaila, kad ne į gerąją pusę“, - teigė J. Grubliauskienė.
Praėjusią savaitę buvo pasirodęs operacijų vadovo nurodymas, kuriame buvo aiškinama, kad testai turi būti dalinami vaikams savaitgaliui. Šitie pakeitimai buvo susiję su tais moksleiviais, kurie testuojasi profilaktiškai kas tris penkias dienas mokykloje, tiems, kuriems profilaktiškai testuojantis testavimosi diena išeina savaitgalio diena. Klaipėdoje buvo apsispręsta, kad testavimas bus intensyvinamas.
"Kai moksleiviai grįžo iš atostogų, jau pirmąją savaitę testavimo apimtys buvo tokios kaip ir prieš atostogas - apie 15-16 tūkstančių testų kiekvieną savaitę. Dabar kiekvieną savaitę visose Klaipėdos mokyklose mokiniai privalės testuosis po 2 kartus: pirmadieniais ir ketvirtadieniais.
Tokiu būdu mes išlaikysime testavimosi intervalą, kuris yra 3-5 dienos ir vaikams tada nereiks testuotis savaitgaliais. Kitas svarbus momentas, kad mes galėsime iš karto matyti testavimosi rezultatus, tą grįžtamąjį ryšį, ir todėl galėsime greitai izoliuoti sergantį vaiką ir siųsti jį darytis PGR testo. Kai testai yra daromi namuose, mes ne visada gauname grįžtamąjį ryšį ir tai sukelia daug keblumų ateityje", - pasakojo sveikatos biuro direktorė.
Taip pat vadovė teigė, kad nuo šio savaitgalio planuojama dalinti testus tik toms klasėms, kurios yra stebimos, kurios po kontakto testuojasi kas dvi dienas.
Testuotis kas dvi dienas sutinka ne visi, kiti tada renkasi saviizoliaciją.
"Kai, pirmadienio duomenimis, turėjome 31 besitestuojančią klasę, tai iš jų susidarė 40 mokinių, kurie nesutiko testuotis kas dvi dienas ir pasirinko saviizoliaciją.
Pasirinkimas čia yra paprastas: turėjęs kontaktą su sergančiuoju arba tu sutinki testuotis kas dvi dienas, arba išeini į izoliaciją, kuri nuo pirmadienio yra 7 dienų trukmės.
Daugiau jokių kitų pasirinkimų nebėra. Yra tėvų, kurie pyksta dėl tokios tvarkos, bet kai liga taip greitai plinta, mes nieko negalime pakeisti ir tie greitieji antigenų testai mums yra labai svarbūs. Galiu pasakyti, kad kai moksleiviai pamatė, kad testavimasis yra lyg galimybė toliau mokytis kontaktiniu būdu, tai jie patys pradėjo noriai testuotis", - tikino J. Grubliauskienė.
Dienraščiui „Vakarų ekspresas“ pasiteiravus, ar yra nustatyta riba, kiek klasėje turi sirgti vaikų, kad būtų izoliuojama visa klasė, išsiaiškinome, kad tokio tikslaus skaičiaus nėra.
„Ši situacija stebima labai individualiai, pagal klasės vaikų skaičių, sergančiųjų skaičių, stebime, kokiais intervalais išsidėsto izoliacijos ir kt. Yra viskas daroma, kad net atskiros klasės neišeitų į nuotolinį mokymąsi, o tuo labiau mokyklos. Kiek galėsime, tiek stengsimės, kad nuotolinio mokymosi nebūtų“, - su viltimi kalbėjo vadovė.
Rašyti komentarą