šildymas

Uostamiestyje įjungti šildymą dar neplanuojama

Atėjus rudeniškiems orams ir nukritus oro temperatūrai, didžiųjų miestų savivaldybės jau planuoja įjungti šildymą mokykloms bei gydymo įstaigoms. Klaipėdos miesto savivaldybė tokių planų kol kas neturi.

Didieji šalies miestai jau pradeda šildymo sezoną. Nukritus oro temperatūrai, Kauno miesto atstovai paskelbė, jog šildymas viešosioms įstaigoms bus įjungtas jau artimiausiomis dienomis. Vilniaus miesto savivaldybės administracija nusprendė, kad ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo bei sveikatos priežiūros įstaigose šildymo sezonas prasidės nuo ateinančio pirmadienio.

Tačiau uostamiesčio švietimo ir gydymo įstaigoms šildymo dar teks palaukti. Klaipėdos miesto savivaldybės Statinių administravimo skyriaus patarėjas Algis Gaižutis tikino, kad šią savaitę pradėti šildyti viešąsias įstaigas neplanuojama.

„Stebime orus, tačiau šią savaitę dar neplanuojame. Viduryje savaitės žiūrėsime, ar orų prognozės labai nesikeis, jei ne, tada žiūrėsime pirmadienį, ateinančią savaitę pradėti ar nepradėti šildyti. Įsakymo parengimas ilgai neužtrunka, o pas mus tikrai yra šilčiau nei Vilniuje“, - dėstė A. Gaižutis.

Jo teigimu, kol kas nei iš gyventojų, nei ugdymo ar gydymo įstaigų prašymų įjungti šildymą nebuvo gauta.

Šildymo kaina kils

Pasak „Klaipėdos energijos“ atstovo Arūno Liubinavičiaus, šildymo sezono pradžia nuo energetikų nepriklauso.

„Mes šilumą gaminame visus metus, o kai namo gyventojai arba jų administratorius nusprendžia šildyti pastatą, jie turi pranešti AB “Klaipėdos energija„. Kol kas tokių pranešimų Klaipėdoje nesame sulaukę“, - sakė A. Liubinavičius.

Pasiteiravus, ar šildymo kaina šiemet klaipėdiečiams bus didesnė, A. Liubinavičius teigė, kad to neįmanoma tiksliai prognozuoti.

„Neįmanoma tiksliai prognozuoti, kokia šilumos kaina bus ateinantį sezoną, nes šiluma superkama aukcione iš nepriklausomų šilumos gamintojų, o jų Klaipėdoje veikia 6. Be to, kainos perskaičiuojamos kas mėnesį. Iš esmės aišku, kad Klaipėdoje, pagal daugiametes tendencijas, didžiausią įtaką artėjančio šildymo sezono kainoms turės nepriklausomi šilumos gamintojai, mat per 70 proc. šilumos miestui yra nuperkama iš jų“, - dėstė A. Liubinavičius.

AB „Klaipėdos energija“ pastoviosios sąnaudos nesikeičia, išlieka tokios pat kaip ir praėjusiais metais.

"Jei brangs kuras (dujos, biokuras, mazutas), elektros energija, proporcingai turės didėti ir iš jų gaminamo produkto - šilumos - kaina.

Kol kas tendencijos nedžiugina.

Jei lygintume praėjusių metų rugsėjį ir šiemetinį, Klaipėdoje statistika būtų tokia: per metus šilumos kaina išaugo 39,4 proc., kintamoji kainos dalis 87,7 proc. didėjo dėl pabrangusių gamtinių dujų, biokuro žaliavos kaina per metus padidėjo 8,9 proc., o iš nepriklausomų šilumos gamintojų pirktos šilumos kaina pakilo 3,7 karto, arba 279,4 proc.", - sakė A. Liubinavičius.

Šildymo sezoną visiems gyventojams galima pradėti, kai tris dienas iš eilės vidutinė lauko oro temperatūra yra mažesnė nei 10 laipsnių. Praėjusiais metais Klaipėdoje šildymo sezonas buvo pradėtas spalio 13 d.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder