Valdas Adamkus prakalbo apie savo žmonos sveikatą: „Ji vis dar neatsigauna" (10)

„Ji vis dar neatsigauna" Prezidentas Valdas Adamkus (95) naujienų portalui tv3.lt pasakoja kartu su žmona Alma (94) jau jaučiantys artėjančių gražiausių žiemos švenčių dvasią ir džiaugiasi, kad jėgos vis dar neapleidžia, tačiau neslepia – poniai Almai atsigauti po patirtų sveikatos negalavimų dar nelengva.
 

V. Adamkus pasakoja, jog stengiasi išlikti kiek įmanoma aktyvus ir neapleidžia savo darbų Prezidentūroje, o į ateitį žiūri optimistiškai bei tikisi, jog iki pavasario žmona atsistos ant kojų.

Sveikata nesiskundžia

Valdo ir Almos Adamkų namuose jau kvepia artėjančiomis Kalėdomis, sklinda šventinė nuotaika ir spindi įžiebta Kalėdų žaliaskarė.

„Kalėdinė nuotaika akcentuojama Kalėdų egle, mes jau nuo savaitės pradžios sutvarkėm Kalėdų eglę, įžiebėm ir kiekvienas džiaugiamės jau kalėdine nuotaika“, – kalbėjo Prezidentas.

Laukimą praskaidrina ir tai, jog nors kieme jau spaudžia šaltukas ir siaučia įvairiausios ligos,

Jo Ekscelencija džiaugiasi, jog sveikata gera ir ligos nepuola. Labiausiai Prezidentas tikisi, jog pavyks išvengti siaučiančio koronaviruso – dėl to pasiskiepijo trimis vakcinos dozėmis.

„Aš laikausi gerai, visi skiepai, atrodo, man buvo reikalingi ir jokios pašalinės įtakos neturiu, taip, kad laukiu švenčių ir tikiuosi, kad apsieisiu susitikimo su virusu“, – pasakojo V. Adamkus.

Tiesa, vis kamuoja nugaros skausmai, tačiau Prezidentas sako, jog tai jau tapo kasdienybės dalimi, tad apie tai jau retai ir užsimena:

„Čia vienintelė problema, kurią turiu, bet jau susigyvenau su ta problema ir net neminiu jos, kadangi galvoju, kad tai pasidarė dalis mano gyvenimo. Stengiuosi kiekvieną rytą, kiekvieną vakarą mankštą daryti, išjudinti tą nugarą, gal ir pavyks, bet šiuo metu dar jaučiu.“

Archyvų nuotr.

Į ateitį žiūri pozityviai

V. Adamkus atviras – pirmajai šalies poniai A. Adamkienei atsigauti kol kas sunku, didžiausi sunkumai kyla vaikštant, tačiau ponios Almos tai nestabdo, ji kiekvieną dieną stengiasi daryti viską, kad tik būtų geriau.

„Ji silpnai laikosi, vis dar neatsigauna, nors tas insultas buvo, jau nepamenu, arti metų, bet, aišku, ji ir vaikšto, ir kiekvieną dieną tvarkosi, stengiasi gyventi normalų gyvenimą.

Vienintelis trūkumas, jai eiti sunku, turi vaikščioti su vaikštynės pagalba, taip kad ji dar vaikštant svyruoja, nedrąsiai vaikšto, kad nepargriūtų.

Tikiuosi, kad galbūt su pavasariu ir tas išsitaisys“, – apie žmonos sveikatą kalbėjo Jo Eskcelencija

Kad ir kaip bebūtų, V. Adamkus į viską žiūri labai pozityviai: „Mes kol kas turim pasakyti ir pasidžiaugti, kad sveikata, nors ir su tam tikrais trūkumais, vis tiek yra nebloga, ypač prisimenant mūsų amžių.“

Neapleidžia darbų Prezidentūroje

Kadangi sveikata leidžia ir jėgų dar yra, V. Adamkus sako stengiasi būti kuo aktyvesnis, todėl neapleidžia reikalų Prezidentūroje ir ten keliauja bent porą kartų per savaitę.

„Dabar vis tiek dar neapleidžiu, stengiuosi į savaitę porą kartų į Prezidentūrą nuvažiuoti, pasitikrinti dokumentus, pasirašyti kai kuriuos laiškus, žmonių kreipimusis, taip, kad stengiuosi dar nepasiduoti ir būti aktyvus tiek, kiek galiu“, – pozityviai nusiteikęs sakė Prezidentas.

Archyvų nuotr.

Vis dėlto, atvėsus orams ir šaligatviams pasiklojus sniegu bei ledu, išeiti iš namų pasivaikščiojimui tenka ne taip dažnai – nors, kaip sako Prezidentas, veiklas lauke labiau riboja ne atvėsę orai, o plintantis virusas.

„Kieme vaikštau 15-20 minučių kiekvieną dieną, bet tai viskas, pro vartus nesu išėjęs, prisilaikau namie, šaltukas ar ne, bet daugiau turbūt virusas kontroliuoja tą judėjimą“, – apie savo kasdienybę pasakojo Jo Ekscelencija.

Visuomet reikia atsiremti į savo namus, į artimus žmones, į draugus ir drauges, paduoti ranką, išsiverkti, išsipasakoti. Ta liga nėra liga. „Kartu užaugom, kartu pražydom, tenai ...” Vis tiek reikia tvirtumo, atramos ir stiprybės. Reikia tikrų namų.
Aldona, 2021-12-09 09:43
tas kur ss issigimelis,turetu pasidometi tarnybos ant gerbiamo prezidento taip varyti ,kad tave pati sikanti sutrauktu tu ss. O gerbiamam prezidentui ir poniai Almai kuo daugiau sveikatos...
jo, 2021-12-08 19:48
Jums abiem sveikų ir gražių švenčių, džiuginkite mus dar ilgai, ilgai.
Polcherija, 2021-12-08 10:35
Sidebar placeholder