Vienu metu žolė visame mieste nupjauta būti negali

(4)

Vasara įpusėjo, pasipylė nepasitenkinimai dėl nenušienautos žolės mieste. Redakcija gavo net du skundus, kad apleistos Joniškės kapinės. Savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė sako, kad uostamiestyje jau prasidėjo antras šienavimas ir jis dar nebaigtas.

Trečiadienį Miesto tvarkymo skyriaus patarėja Daiva Breivė pati važiavo į Joniškės kapines pažiūrėti, ar žolė ten pjaunama. Jos teigimu, pagal kapinių priežiūros tvarkos taisykles kapavietę prižiūrintis asmuo turi pats ją tvarkyti ir takelį aplinką ją, o visas kitas erdves - Miesto tvarkymo skyrius.

Laukė sausų dienų

„Pasitaikė daug lietingų dienų. Pjauti žolę aplink kapavietes labai sunku, tai daroma su trimeriais ir ji labai taškosi aplinkui. Jeigu pjautume šlapią, tai mes ne tik teritoriją užterštume, bet su ja aplipdytume ir antkapius. Tada sulauktume dar didesnio visuomenės pasipiktinimo. Sausa žolė, kurią vėjas nupučia, yra surenkama, o šlapią žolę nuo paminklų tektų nuplauti. Kad taip neatsitiktų, sulaukėme sausų dienų ir nuo pirmadienio jau dirbame tiek Joniškės, tiek Lėbartų kapinėse“, - „Vakarų ekspresui“ aiškino D. Breivė.

Paklausta, kas kiek laiko pjaunama žolė kapinėse, ji atsakė, kad atsižvelgiama į orus ir jos augimą, bet vieną kartą per mėnesį būtinai. Pjaunama būna dvi tris savaites priklausomai nuo to, kokias pajėgas skiria rangovas. D. Breivė sakė, kad kol kas jokių pretenzijų rangovui dėl darbo neturi.

„Ateina žmogus ir sako, kad savo kieme jis 5 kartus žolę pjovė. Valstybiniame sektoriuje tikrai žolė nepjaunama kiekvieną dieną. Jame darbai vyksta šiek tiek kitokiu principu. Užtrunka ir kol nusiperkama paslauga, ir kt. Kokios paslaugos būna nupirktos, tokie darbai ir yra daromi“, - situaciją aiškino Miesto tvarkymo skyriaus patarėja.

NUŠIENAUTA. Miesto tvarkymo skyriaus patarėja Daiva Breikė atsiuntė nuotrauką, kurioje matyti, kad žolė nupjauta.
NUŠIENAUTA. Miesto tvarkymo skyriaus patarėja Daiva Breikė atsiuntė nuotrauką, kurioje matyti, kad žolė nupjauta.

Už daugiabučių kiemus atsako ne Savivaldybė

Miesto tvarkymo skyriaus vedėja I. Šakalienė sakė, kad skyrius gauna vieną kitą skundą, kur žolė nenušienauta, ir stengiasi reaguoti, bet šiaip viskas vyksta pagal planą. Vakar gautas nusiskundimas iš Švyturio gatvės gyventojų. Žadėta važiuoti patikrinti, bet ten jau užvakar buvo pradėti šienavimo darbai. „Tikrai negaliu pasakyti, kad šiandien visas miestas yra 100 proc. nušienautas. Darbai vyksta. Vieną ratą apsukome, dabar darome antrą. Supraskite, negali vienu metu visas miestas būti nušienautas“, - sakė I. Šakalienė.

Sąjūdžio parke praėjusią savaite vyko ukrainiečių padėkos akcija, buvo sodinami medžiai. Miesto tvarkymo skyriaus atstovai tikina, kad jame žolė nušienauta, nebent liko vienas kitas lopinėlis pakraščiuose.

I. Šakalienė teigia, kad reprezentacinės miesto vietos yra sutvarkytos, o visi kiti objektai šienaujami iš eilės. „Esame nusistatę eiliškumą - pirmiausia miesto reprezentacinės vietos, paskui skverai, parkai, žaliosios erdvės. Visur darbas vyksta, žmonės galėtų būti truputį pakantesni. Nemažai yra nusiskundimų iš daugiabučių kiemų. Bet jų priežiūra rūpintis turi arba jų administratoriai, arba pirmininkai, arba patys gyventojai“, - aiškino Miesto tvarkymo skyriaus vedėja.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder