Apie autizmo spektro sutrikimą turintį sūnų prabilusi Katažina Zvonkuvienė: „Kaip rūpintis savimi, kai viskas griūva“

(1)

Kovo 8-ajai skirtoje LNK laidoje „KK2 penktadienis“ – viskas moterims ir apie moteris. Talentinga dainininkė, dviejų vaikų mama Katažina Zvonkuvienė (43 m.) laidoje dalijosi savo istorija – ji pasakojo apie išgyvenimus auginant autizmo spektro sutrikimą turintį sūnų.

„Aš gyvenau viengungės gyvenimą, iki Deivydo net nebuvau gyvenusi su vyru po vienu stogu. Kai mes susituokėme, man buvo 34, po metų jau pradėjome planuoti šeimos pagausėjimą.

Suvokiau, kiek man metų, kad reikia suplanuoti spėti dar keturis vaikus. Bet kai tu gauni dvigubą smūgį. Į tavo gyvenimą atėjo vyras, dar staiga plius du vaikai, man buvo lengvas kvankt.

Iš pradžių šokas, gyvenau tarsi adrenaline, kur nesupranti, kur tu ir ką tu“, – LNK laidoje „KK2 penktadienis“ kalbėjo K.Zvonkuvienė.

Sužinokite daugiau

„Man sunkiausia buvo suderinti savo karjerą, dainavimą su vaikais. Atrodė, kai aš daug koncertuoju, per mažai laiko skiriu vaikams.

Kai daugiau pabūnu su vaikais, pradedu nervintis, kad buitis mane žudo. Ir aš nesuprantu, ar aš nebemyliu scenos, ar nebemyliu vaikų, kas man yra“, – išgyvenimais dalijosi K.Zvonkuvienė.

Vieną didžiausių patarimų Katažina išgirdo vaikų raidos centre, kai vienam jos ir Deivydo dvynių, Donatui, buvo diagnozuotas autizmo spektro sutrikimas.

„Kai sužinojome diagnozę, centro vedėja dar be jokių testavimų pasakė, Katažina, pasirūpinkite savimi. Su Donatu viskas gerai, jis geras, gražus, sveikas vaikas, taip, jis mato pasaulį kitaip. Ir jam, ir jums bus labai nelengva. Bet pasirūpinkite savimi.

Tuomet aš nesupratau jos žodžių. Ir tik pernai, po ketverių metų, aš supratau, ką ji turėjo omenyje. Juk aš puoliau gelbėti visą pasaulį. Vaikus, šeimą, karjerą, tik ne save.

Aš kaip nors atlaikysiu ir padarysiu. Man šis patarimas atrodė savanaudiškas. Kaip rūpintis savimi, kai viskas griūva. Man, kai krikščionei, atrodė, kad tokiu atveju aš būsiu bloga mama, žmona, dukra. O tai visiškai ne apie tai.

Tai yra apie tavo vidinę ramybę, apie būseną, tiek fizinę, tiek psichologinę. Kai tu esi stipri iš vidaus, tu gali viską pasaulyje padaryti, nes mamoms, moterims nėra nieko neįmanomo“, – kalbėjo žinoma moteris.

Laidoje žinomos moterys atsakys ir į klausimus kaip pasiekti karjeros aukštumų, kaip nepalūžti po skyrybų, bankrotų, ligų ir kitų gyvenimo negandų? Kaip užauginti vaikus ir pačioms išlikti laimingoms? Visa tai laidoje „KK2 penktadienis“, 19.30 val. per LNK.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder