Įdomus eksperimentas patvirtino garsų terapijos įtaką sveikatai
„Susidūręs su sveikatos problemomis, pradėjau sau priekaištauti, kad štai kitiems aiškinu, kaip čia muzika gydo, gali mums padėti, bet sau to nepritaikau.
Nusprendžiau, kad atėjo laikas padėti ir sau. Atlikau eksperimentą su savimi“, - pasakoja L. Švirinas.
Eksperimento metu L. Švirinas matavosi pulsą ir kraujo spaudimą prieš skambinant dubeniu ir po. Kiekvieną dieną užsirašinėjo rezultatus ir stebėjo pokytį.
„Pulsas dažniausiai sumažėdavo, tik tris kartus kažkodėl pakilo. Matuojant kraujo spaudimą, viršutinis visada sumažėdavo, apatinis buvo kaprizingesnis.
Dirbant su savimi, stebint savo savijautą, atsiranda labai aiškus savęs suvokimas, tie skaičiukai tik patvirtina tai, ką jauti“, - eksperimento rezultatais dalijasi pašnekovas.
Muzika gydo
Prieš daugiau nei 10 metų garsų ir muzikos poveikiu žmogui pradėjęs domėtis Linas Švirinas šiandien ne tik veda skambančių dubenų ir garso masažo kursus, bet moko jaunuosius muzikantus, dirba su specialiųjų poreikių turinčiais vaikais.
„Visada mes suprasdavome, kad muzikavimas yra nukreiptas į klausytoją. Atlikėjas dažniausiai tik muzikuoja, o klausytojas mėgaujasi, bet muzikuojant ir klausantis labai svarbu atsigręžti į save, pajausti, kaip tave veikia muzika“, - pasakoja studijos „Grock“ įkūrėjas Linas Švirinas.
Muzikos terapija yra pripažinta sveikatos priežiūros profesija. Pasitelkiant muziką galima padėti žmogui pasijusti geriau tiek fiziškai, tiek emociškai.
L. Švirinas muzikos poveikį, kaip ji gali padėti žmogui, labiausiai pastebi dirbdamas su specialiųjų poreikių turinčiais vaikais. Pedagogas dalijasi skirtingomis istorijomis, kurias, pripažįsta, galima vadinti stebuklais.
„Vienu atveju cerebriniu paralyžiumi sergantis berniukas po trejų metų muzikavimo atsistojo ant kojų. Tokie įvykiai paveikia, pažadina smalsumą ir norą daryti, daugiau domėtis“, - teigia L. Švirinas.
Vienu atveju cerebriniu paralyžiumi sergantis berniukas po trejų metų muzikavimo atsistojo ant kojų. Tokie įvykiai paveikia, pažadina smalsumą ir norą daryti, daugiau domėtis.
Pasak pedagogo, įdomi patirtis buvo dirbti su viena mergaite, kuri būdama trylikos metų svėrė vos 12 kilogramų. Ji turi klausos sutrikimų, todėl viskas vyko per pojūčius.
Po mėnesio bendro darbo jai pradėjo tvarkytis virškinimo sistema, kuri trylika metų buvo komplikuota, ir taip per metus ji priaugo net septynis kilogramus.
„Teko dirbti ir su vienu autistišku vaikinu. Pasikalbėjome, jis papasakojo, kad jam patinka muzika, labai mėgsta grupę „G&G Sindikatas“.
Supratau, kad jau turiu raktą, kaip galėsiu su juo bendrauti. Tad paprašiau, kad išmoktų pačią kiečiausią jų dainą.
Jam sekėsi, todėl nusprendėme sukurti savo dainą. Tuo metu mano kuruojamo renginio metu „Muzika gydo“ tą dainą atlikome prieš kelis šimtus žmonių, jis neišsigando, nesutriko ir puikiai pasirodė.
Su juo ir toliau dirbome, nes progresas buvo pastebimas, ir tai džiugino“, - dar vienu stebuklu dalijasi L. Švirinas.
Pasak jo, kiekvienas vaikas, ateinantis į pamoką, yra individualus ir darbas visuomet yra kitoks. Studijoje vaikai mokosi muzikuoti įvairiais būdais: skambina instrumentais, muša ritmus, lavina balsą.
„Mano muzikinio ugdymo požiūris atsiskleidžia būtent per kūrybą, santykių kūrimą. Tikiu, kad muzikavimo džiaugsmas yra aukščiau už profesionalumą.
Kuomet tu moki džiaugtis, noras tobulėti atsiranda savaime“, - tikina pašnekovas.
Pagalba sau
Jau kuris laikas L. Švirinas domisi garso masažo technikomis, kaip tai veikia žmogaus kūną, organizmą ir emocijas, veda kursus ir padeda žmonėms atrasti garso masažo naudą.
Vienas iš garso masažo instrumentų - skambantys dubenys. Pasak L. Švirino, skambantys dubenys padeda atsipalaiduoti, todėl sulėtėja širdies veikla, normalizuojasi kraujospūdis.
Dubens skleidžiamas garsas yra ypač stiprus, harmoningas, jam būdingas ilgas gaudimas, kuris tuo pat metu gali būti ir energingas, ir raminantis.
Pedagogas L. Švirinas noriai pasakoja apie skambančius dubenis, garsų masažus ir stengiasi žmonėms parodyti, kad yra įvairių būdų, kaip galima atsipalaiduoti.
„Šiemet Smiltynėje liepos mėnesį startavo festivalis-sąskambis „Dabartynė“. Finaliniame renginyje buvo kviečiami žmonės su skambančiais dubenimis kartu muzikuoti saulėlydžio fone.
Susirinko daugiau nei pusšimtis žmonių ir buvo sukurtas labai įdomus ritualas. Tuo metu skambėjo žmonių instrumentai, jausmai ir širdys vienu ritmu“, - džiaugiasi L. Švirinas.
Muzikos terapija vis dažniau pritaikoma praktikoje, siekiant didinti nemedikamentinių terapijų populiarumą. Klaipėdos ligoninėse ši netradicinė terapija taip pat praktikuojama.
Rašyti komentarą