Katažina Zvonkuvienė prisiminė nemalonią situaciją, kai visuomenė dar nežinojo apie sūnaus ligą: „Reikėdavo nuryti“

(1)

Pastarieji metai Katažinai Zvonkuvienei buvo kupini iššūkių. Pramogų pasaulyje išgarsėjusi dainininkė praėjusių metų pradžioje ryžosi išpažinčiai – prabilo apie autizmo spektro sutrikimą turintį sūnų. Kurį laiką bandžiusi tai slėpti ji pasiryžo atsiverti visuomenei ir teigia, kad tai jai labai padėjo emociškai.

 

LNK laidoje „Bus visko“ Katažina jautriai prabilo ne tik apie sūnaus sutrikimą, bet ir beveik dešimtmetį trunkančią darnią santuoką su Deivydu Zvonkumi – jųdviejų santykius bei spalvingą karjerą.

Gegužė Katažinai Zvonkuvienei prasidėjo ypatingai. Žinoma moteris ne tik sulaukė 44-ojo gimtadienio, bet ir ta proga Medininkų bažnyčioje surengė įspūdingą koncertą. Tai, pasak Katažinos, buvo neeilinė patirtis, leidusi jai pasimėgauti lenkų kalba atliekamomis gražiausiomis atlikėjos dainomis bei suteikė galimybę atiduoti duoklę savo gimtam kraštui, kuris ją priėmė be galo svetingai.

Staigmenų tądien netrūko ir iš artimųjų – vaikų Kornelijos ir Donato, kurie gimimo dienos proga Katažiną apdovanojo dėmesiu, apkabinimais bei atvirukais. Tačiau didžiausią įspūdį paliko vyro Deivydo Zvonkaus dovana: „Didžiausia dovana buvo šis koncertas, nes Deivydas nėra tikintis žmogus, jis yra toliau nuo bažnyčios, bet netrukdo man ir mūsų šeimai būti tikėjime“, – dalijosi Katažina.

Moteris dalijosi, kad tokios reikšmingos dovanos jai kur kas brangesnės už daiktus. Prieš 13 metų pora pirmą kartą susitiko, po trejų metų susituokė ir šiemet, liepos 26-ąją, juodu minės 10-ąsias, dar kitaip vadinamas alavinėmis, vestuvių metines. Šiandien Deividas yra geriausias Katažinos draugas, partneris, vyras, mylimasis ir vaikų tėtis, tačiau laidoje moteris atskleidė, kad lemiamą akimirką, supratusi, kad Deividas ketina pirštis, ji vos nepabūgo ir nutarė net keletui dienų palikti jųdviejų namus išvykdama pas tėvus.

Dainininkė nebuvo apsisprendusi, ar nori ryžtis tokiam rimtam žingsniui, tačiau pabuvusi gimtuosiuose namuose ir apsilankiusi bažnyčioje ji suprato – Deivydas yra tas vienintelis, su kuriuo ji nori kurti savo gyvenimą: „Priėmusi šį sprendimą nebuvo nei dienos, kad pasigailėčiau ir su metais meilė tik stiprėja“, – dalijosi Katažina.

Per dešimtmetį santuokoje poros gyvenimas keitėsi ne kartą. Visai neseniai šeima įsikėlė į erdvų namą Vilniaus pašonėje, tačiau labiausiai sujaudinęs ir kasdienybę aukštyn kojomis apvertęs įvykis buvo prieš daugiau nei septynerius metus gimę dvyniai Kornelija ir Donatas.

Pora džiaugiasi, kad jiems puikiai pavyksta auginti vaikus be auklių, padeda tėvai, o kartais net draugai. Tačiau moteris neslėps, kad tėvystė kupina iššūkių. Prieš kiek daugiau nei ketverius metus Katažina ir Deivydas Zvonkai sužinojo, kad jųdviejų sūnus Donatas turi autizmo spektro sutrikimą.

Nors ženklų, kad vaikas elgiasi keistai buvo jau kurį laiką, tačiau aiškiausiai tai pasimatė viename iš darželio pasirodymų, kuomet Donatas buvo tarsi nesavas. Ne vienerius metus šį sūnaus sutrikimą nuo viešumos slėpusi žinoma moteris sako, kad buvo ne kartą atsidūrusi itin nemalonioje situacijoje, kuomet Donatas, ištikus nerimo priepuoliui prekybos centre, būdavo drausminamas ir baramas: „Reikėdavo nuryti, reikėdavo tą vaiką, į glėbį tiesiog surinkti ir nešti tiesiog ant kupros tiesiogine to žodžio prasme“, – pasakojo Katažina.

Kodėl moteris nusprendė viešai prabilti apie sūnaus sutrikimą, kaip susipažino su Deividu ir nuo ko prasidėjo visa jos muzikinė karjera –  laidoje „Bus visko“ per LNK.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder