Princas Čarlzas

Keturi pasikėsinimai ir viena žmogžudystė: kai Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos nariams grėsė pavojus

Didžiosios Britanijos karališkoji šeima yra viena garsiausių pasaulyje. Per daugelį monarchijos gyvavimo metų buvo įvykdyti keli pasikėsinimai į karališkosios šeimos narius. Vienas iš jų net buvo sėkmingas. Šiandien prisimename, kaip prieš 30 metų buvo pasikėsinta į tuometinio princo Čarlzo gyvybę.

Karalienė Elžbieta II

Per 70 karalienės Elžbietos II valdymo metų į jos gyvybę buvo pasikėsinta du kartus.

Pirmą kartą 1981 m. Naujojoje Zelandijoje, kur karalienė viešėjo su savo vyru princu Philipu.

Septyniolikmetis jaunuolis Christopheris Lewisas šovė į karalienę iš pistoleto, kai slapstėsi viename iš pastatų, iš kurio langų matėsi karalienės garbei surengtas paradas.

Laimei, vaikinas nepataikė, o po aštuonių dienų jis buvo suimtas už šaunamojo ginklo laikymą ir naudojimą viešoje vietoje.

1997 m., būdamas kalėjime, Kristoferis nusižudė.

Ekrano nuotr.

Karalienė Elžbieta II ir princas Filipas / YouTube ekrano nuotr.

Antrą kartą į karalienę pasikėsinta 2021 metais. Jaswantas Singhas Chailas prisipažino, kad su arbaletu įsibrovė į Vindzoro pilies teritoriją, kurioje gyveno karalienė, kaip tik tuo metu, kai siautė koronaviruso pandemija, tikėdamasis nužudyti Elžbietą II.

Kai buvo sulaikytas, jis teigė norėjęs atkeršyti už 1919 m. Indijoje įvykusią Amritsaro tragediją, kai britų kareiviai atidengė ugnį į tūkstančius Indijos Amritsaro mieste susirinkusių žmonių.

Tuomet per susirėmimą žuvo apie 1 000 žmonių.  

Vyras pripažino savo kaltę ir buvo suimtas dėl grasinimo tyčia nužudyti.

Princesė Ana 

Vienintelė karalienės Elžbietos II duktė princesė Ana taip pat buvo užpulta.

Tai įvyko 1974 m. kovo mėn. 24 metų princesė su tuometiniu vyru Marku Phillipsu grįžo į Bakingemo rūmus iš labdaros renginio.

Pora važiavo vairuotojo vairuojamu limuzinu vos už kelių kilometrų nuo Bakingamo rūmų, kai juos aplenkė kitas automobilis ir staigiai stabdydamas užblokavo gatvę.

Automobilio vairuotojas iššoko ir ėmė šaudyti į limuziną, kuriame buvo princesė ir jos vyras.

Ekrano nuotr.

Bandymas nužudyti princesę Aną / YouTube ekrano nuotr.

Užpuoliko vardas buvo Ianas Ballas, jam buvo 26 metai. Jis neturėjo tikslo nužudyti Anos, norėjo gauti 2 mln. svarų sterlingų (apie 2,5 mln. dolerių) išpirką.

Princesės asmens sargybinis išlipo iš automobilio, kad nuginkluotų nusikaltėlį.

Taip pat sutapo, kad tą naktį netoliese buvo buvęs sunkiasvoris boksininkas Ronnie Russellas. Jis du kartus smogė nusikaltėliui į galvą.

Nusikaltėlis buvo sulaikytas ir nuteistas jau kitą dieną.

Jis prisipažino, kad neketino nužudyti princesės Anos ir kad išpirkos pinigus ketino atiduoti Nacionalinei sveikatos tarnybai.

Teismo sprendimu vyras buvo išsiųstas gydytis į psichiatrijos ligoninę. Dėl šio pagrobimo buvo pagrobti keturi traumuoti žmonės, kuriuos vėliau ligoninėje aplankė princesė.

O Ronnie Russellą karalienė Elžbieta II apdovanojo Jurgio medaliu (jį 1940 m., pačiame vokiečių bombardavimų ant Londono įkarštyje, įsteigė karalius Jurgis VI), kuris skiriamas daugiausia civiliams asmenims, parodžiusiems nepaprastą drąsą ir narsą.

Kreipdamasi į vyrą, Elžbieta pasakė: "Šį medalį jums įteikia karalienė, bet aš norėčiau padėkoti jums kaip Anos motinai".

Beje, po daugelio metų vyras buvo priverstas medalį parduoti aukcione, nes patyrė didelių finansinių sunkumų.

Karalius Karolis III

Ekrano nuotr.

YouTube ekrano nuotr.

Į karalienės vyriausiąjį sūnų taip pat buvo pasikėsinta, laimei, nesėkmingai.

1994 m. sausio 26 d. vyras, vardu Deividas Kangas, paleido du tuščius šūvius iš pistoleto, kai Čarlzas ruošėsi sakyti kalbą Australijoje.

Buvo pranešta, kad vyras anksčiau neketino pakenkti karališkajai šeimai, o tikėjosi atkreipti dėmesį į Australijos sulaikymo centrus. Tačiau už šį bandymą jis buvo nuteistas 500 valandų viešųjų darbų.

Taip pat jau įžengęs į sostą karalius Karolis du kartus viešumoje buvo apmėtytas kiaušiniais.

Pirmą kartą per vizitą Jorkšyre, kai Karolis sveikinosi ir bendravo su žmonėmis, į jį iš minios staiga ėmė skrieti žali kiaušiniai.

Per stebuklą nė vienas jų nepataikė į karalių.

Kiaušinius į monarchą mėtęs vyras beveik iš karto buvo sulaikytas policijos, o sulaikymo metu jis vis skandavo: "Ši šalis buvo pastatyta ant vergų kraujo.

Reikia pasakyti, kad Čarlzas ne iš karto suprato, kas įvyko. O kai buvo paragintas, jis greitai apsižvalgė, kad pamatytų ant žemės gulinčius kiaušinius, bet kitaip beveik nereagavo.

Antrą kartą panašus incidentas karaliui nutiko Lutone.

Pačioje Švento Jurgio aikštėje, karaliui Čarlzui bendraujant su visuomene, į jį vėl skriejo žalias kiaušinis ir vėl nepataikė.

Greitai įsikišo karaliaus asmens sargybiniai ir patraukė Čarlzą į saugią vietą. Nors šio "išpuolio" prieš karalių negalima prilyginti pasikėsinimui nužudyti, incidentas neliko nepastebėtas spaudoje.

Velso princas Džordžas

Ekrano nuotr.

Vyresniajam Velso princo ir princesės sūnui - princui George'ui - grėsmė kilo, kai jam buvo vos 4 metai.

2017 m. Jungtinės Karalystės policijai pavyko užkirsti kelią sosto įpėdinio nužudymui, kai buvo planuojama atimti jam gyvybę apnuodijant jį ledais.

Nusikaltėlis buvo 27 metų Sahaibas Abu, paaiškėjo po to, kai policijos pareigūnams pavyko gauti slaptą pokalbį su Abu "Telegram" grupėje.

Remiantis susitikimo stenograma, Abu išsamiai papasakojo apie "išpuolį prieš princą Džordžą", kurį planavo ISIS šalininkas, propagandistas ir anksčiau nuteistas Husnainas Rašidas.

Pagal pasikėsinimo į princo Džordžo gyvybę planą, nuodų turėjo būti įmaišyta į ledus, kuriuos karališkosios šeimos nariai perka "Sainsburyʼs" restorane.

Pagal jų prielaidas, princas George'as turėjo suvalgyti ledus ir būti nunuodytas. Laimei, taip neįvyko.

Lordas Louisas Mountbattenas, princo Philipo dėdė

Ekrano nuotr.

Pasikėsinimas nužudyti, pasibaigęs lordo mirtimi, įvyko 1979 m. rugpjūčio 27 d. Sligo įlankoje, Sligo grafystėje, Airijoje.

Princo Philipo (karalienės Elžbietos II sutuoktinio) dėdė buvo pirmasis karališkosios šeimos narys, prieš kurį buvo įvykdytas pasikėsinimas.

Jis žuvo per teroristinį išpuolį, kurį surengė Laikinoji Airijos respublikonų armija.

Atostogaudamas savo vasaros namuose Airijos šiaurės vakaruose, Louisas Mountbattenas išvyko žvejoti.

Jo jachtoje buvo padėta bomba, kuri buvo susprogdinta.

Per teroro aktą žuvo pats lordas Mountbattenas ir keli jo šeimos nariai.

Jo sūnėnas princas Filipas labai sunkiai išgyveno dėdės mirtį.

Atsakomybę už incidentą prisiėmė Airijos respublikonų armija, o kaltininkas buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos.

Tačiau po 19 metų jis buvo paleistas į laisvę.

Šaltinis: tsn.ua

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder