Ruja Ignatova

Už labiausiai ieškomą moterį pasaulyje nustatytas 5 000 000 JAV dolerių atlygis

(17)

Už dingusios kriptovaliutų karalienės, kuri laikoma "labiausiai ieškoma moterimi pasaulyje", suradimą dabar nustatytas 5 000 000 JAV dolerių atlygis. Apie tai praneša dienraštis "Metro".

Ji dingo prieš septynerius metus.

Bulgarijoje gimusi ir Vokietijos pilietybę turinti Ruja Ignatova kaltinama organizavusi vieną didžiausių visų laikų kriptovaliutų sukčiavimų:

2014 m. ji iš investuotojų išviliojo 4 mlrd. dolerių, parduodama netikrą kriptovaliutą "OneCoin".

43 metų moteris dingo be žinios 2017 m., o nuo 2022 m. buvo įtraukta į FTB labiausiai ieškomų asmenų sąrašą.

Ekrano nuotr.
Ruja Ignatova / Nuotrauka: BLAGOI ANEV

Anksčiau FTB pareigūnai už informaciją apie moterį, kuri, kaip manoma, vykdė "vieną didžiausių pasaulinių sukčiavimo schemų istorijoje", siūlė 100 000 JAV dolerių atlygį, tačiau vėliau jį padidino iki 5 000 000 JAV dolerių.

"Manoma, kad Ignatova keliauja su ginkluotais sargybiniais ir (arba) bendrininkais", - teigė FTB. - Ignatova galėjo būti pasidariusi plastinę operaciją ar kitaip pakeitusi savo išvaizdą".

FTB mano, kad ji galėjo naudoti Vokietijos pasą kelionėms į tokias šalis kaip Jungtiniai Arabų Emyratai, Rusija, Graikija ir Rytų Europa.

Tačiau spėjama, kad ją galėjo nužudyti Bulgarijos mafija, įtariama organizavusi "OneCoin" schemą.

Ekrano nuotr.
Ruja Ignatova / Nuotrauka: Facebook

R. Ignatova paskutinį kartą buvo pastebėta 2017 m. spalio 25 d. "Ryanair" lėktuvu, skridusiu iš Sofijos į Atėnus, po to, kai ji pabėgo iš buto, priklausančio jos draugui amerikiečiui, sužinojusi, kad jis bendradarbiauja su FTB.

2018 m. pas nužudytą Bulgarijos policininką rasti dokumentai leido manyti, kad Ignatova galėjo būti nužudyta privačioje mafijos boso jachtoje.

Dokumentai rodo, kad Ignatovos kūnas buvo išpjaustytas ir išmestas į Jonijos jūrą, nors šaltinis, kaip teigiama, pareiškimo metu buvo stipriai apsvaigęs, o FTB vis dar ieško, darydamas prielaidą, kad ji yra gyva.

Kai ji pirmą kartą buvo įtraukta į populiariausių įžymybių sąrašą, FTB teigė, kad ji pasislėpė su "didžiule pinigų suma, kurios pakaktų nusipirkti daug draugų".

BBC žurnalistas Jamie Bartlettas, kurio podkastas "Dingusi kriptovaliutų karalienė" atkreipė pasaulio dėmesį į jos istoriją, mano, kad padidintas atlygis skirtas žmonėms, kurie galbūt vis dar ją saugo.

"Dabar FTB perorientuoja savo pastangas į žmones iš artimiausios Ruje aplinkos, bandydamas įkalbėti jos artimus bendrininkus prisistatyti.

100 000 dolerių neįtikins jaunesniojo nusikalstamo sindikato nario ar asmens sargybinio paskambinti FTB karštąja linija - tai pernelyg rizikinga.

Tačiau 5 mln. dolerių gali.

Tikriausiai po kelių savaičių sužinosime, ar tai pasiteisino."

Nors Ignatova tebėra laisvėje, kiti su "OneCoin" sukčiavimu susiję asmenys buvo sulaikyti.

Vienas iš "OneCoin" įkūrėjų Carlas Sebastianas Greenwoodas ir buvusi teisinių reikalų vadovė Irina Dilkinskaja 2022 m. gruodį pripažino savo kaltę dėl federalinių kaltinimų elektroniniu sukčiavimu ir pinigų plovimu.

Šaltinis: tsn.ua

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder