Vinilo pristatyme – jautrūs Justės Arlauskaitės-Jazzu ir Leono Somovo prisiminimai: „Pokalbis taksi – tikrai buvo lemtingas“

Nuo šiandien vinilo formatu bus galima klausytis debiutinio „Leon Somov & Jazzu“ albumo „Offline“. Jame – devynios dainos, nepasiekiamos jokiose skaitmeninėse muzikos pasiklausymo platformose. Plokštelę išleido vienintelė Lietuvoje vinilinių muzikos plokšelių spaustuvė „Green Lakes Pressing“.
 

Plokštelėje „Offline“ įamžinti patys pirmieji dueto kūriniai, įrašyti Londone.

„Šio albumo negirdėjau jau labai, labai ilgai – kokį 15 metų. Išgirsti, ir dar vinile – nerealus jausmas! Tikiu, kad jį patirs visi, kas mus sekė ir klausėsi nuo pat pirmos dainos“, – kalba Justė Arlauskaitė-Jazzu.

Albumas prisikėlė tarsi iš nebūties.

„Offline“ kažkada buvo išleistas tik mp3 formatu, jį buvo galima parsisiųsti tik internetu. Dainų nebuvo jokiose oficialiose platformose, ir, bėgant laikui, visa medžiaga pradingo iš eterio. Dabar jis pirmą kartą pasirodo vinilo formate, kuriame, manau, geriausiai ir skamba“, – sako prodiuseris, vienas iš spaustuvės steigėjų Lauras Lučiūnas.

Vinilo viršelyje panaudota juostiniu fotoaparatu daryta Leono Somovo nuotrauka. Joje – vaizdas, kurį gyvendami drauge atlikėjai matė pro savo buto langą – lauko plytelių siena ir antena. Viršelio dizainą kūrė knygų dailininkas Zigmantas Butautis.

Ką simbolizuoja pavadinimas „Offline“?

„Didžiąją laiko dalį, kur gyvenome ir darėme įrašus, neturėjome interneto. Norėdami išsiųsti jau pabaigtus kūrinius, eidavom į interneto kavinę, – su šypsena prisimena L. Somovas. – Buvome tarsi atsijungę nuo likusio pasaulio. Galbūt tai labiau paskatino mus susikoncentruoti į kūrybinį procesą ir sukurti autentišką skambesį. „Offline“ tarsi kviečia atsijungti nuo skaitmeninio triukšmo ir pasinerti į mūsų muziką.“

Pasak L. Lučiūnio, data pirmojo grupės vinilo leidimui pasirinkta neatsitiktinai. Tai – melomanų minima „Record Store Day“ (liet. tarptautinė muzikos įrašų parduotuvių diena).

Kodėl „debiutinį albumą nuspręsta perleisti būtent šįmet?

„Kažkada važiavau taksi, ir vairuotojas manęs paklausė, kodėl niekur nėra sukelta mūsų daugelio dainų. Prisiminiau šimtus žmonių, kurie tą klausimą uždavė daugelį kartų. Ir galvoju – tikrai, nesąmonė! Mūsų muzika yra sutverta vinilams, o mes neturime nei vieno. Tiesą sakant, nuo idėjos leisti vinilą kilo idėja rengti koncertą 20 metų sukakčiai paminėti. Tas pokalbis taksi – tikrai buvo lemtingas“, – šypsosi J. Arlauskaitė Jazzu.

Birželio 7 dieną Vingio parke duetas surengs vienintelį sugrįžimo šou. Koncerte, neabejotinai, skambės ir šio albumo kūriniai.

„Labai gera laikyti plokštelę rankose, tarsi apčiuopiamą muzikos dalelę. Jausti jos svorį, užuosti popieriaus kvapą. Manau, tai suteikia muzikos klausymui visai kitą dimensiją. Skaitmeninėje erdvėje muzika lengvai pasimeta. O vinilas yra tarsi meno kūrinys – jo vertė, laikui bėgant, tik didėja“, – mintimis dalinasi L. Somovas.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder