Atidengta atminimo lenta Sigitui Šileriui

Liepos 5 d. Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje (LAJM) atidengta atminimo lenta, skirta tolimojo plaukiojimo kapitonui Sigitui Šileriui atminti.

Jis buvo šios mokymo įstaigos absolventas o vėliau ir dėstytojas. Nuo šiol antrame aukšte esanti salė, kurioje posėdžiauja mokyklos taryba, bus vadinama jo vardu.

S. Šileris mirė pernai spalio 24 d. eidamas 86-uosius metus. Atminimo lentos jam autorius - skulptorius Gintautas Jonkus. Garbė ją atidengti suteikta kapitono dukrai Eglei ir Klaipėdos miesto merui Arvydui Vaitkui.

Ceremonijoje dalyvavo  šviesaus atminimo  kapitono S. Šilerio artimieji, bendražygiai jūrų kapitonai.Jį pažinojusieji dalijosi prisiminimais. Visi kalbėjusieji tvirtino - jis buvo tikras jūrininkas.

Beveik kasmet kapitonas S. Šileris, turėjęs puikią iškalbą, dalyvaudavo LAJM diplomų įteikimo šventėje ir juokaudavo sakydamas studentams, kad nemylėtų jūros, o mylėtų moteris.

LAJM studentams jis dėstė navigacijos, locijos ir laivo ekonomikos dalykus, parašė knygą "Kodėl anksti pražyla kapitonai" apie jūrininkus ir jų ryšį su jūra.

2014 m. jis pirmasis Lietuvos istorijoje buvo apdovanotas Liudviko Stulpino medaliu už ypatingus nuopelnus Lietuvos vandens transportui ir jūrų pramonei.

Jo studijų baigimo ir jūrinio laipsnio diplomai papildė LAJM muziejaus eksponatų kolekciją.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder