Jūrų muziejaus saugyklą už 1,14 mln. eurų statys „Indema“

Naują Lietuvos jūrų muziejaus eksponatų saugyklą Smiltynėje už 1,14 mln. eurų per dvejus metus pastatys ir įrengs statybų bendrovė „Indema“. 

Muziejus ir bendrovė spalio 5-ąją pasirašė rangos sutartį. Muziejaus vadovė Olga Žalienė, vasarą nuogąstavusi, kad dėl pabrangusių medžiagų bei darbų rangovo už suplanuotą sumą rasti nepavyks, tikisi, jog projekto kaina nedidės.  

„Tilpome į rėmus, viskas buvo pagal mūsų lūkesčius, taip, kaip planuota. Bet būna, kad konkurso laimėtojų pasiūlymas padidėja tai vienur, tai kitur vykdant darbus. Tikimės, kad taip nebus“, – BNS sakė O. Žalienė.

Muziejus rekonstruoti pastatą planuoja savo lėšomis. Pasak direktorės, pagal sutartį „Indema“ rekonstrukciją turėtų baigti per dvejus metus.

Konkurse taip pat dalyvavo bendrovės „Tilta“, „Pamario restauratorius“, „Nanska“, „Versina“ ir „RNDV Statyba“.

Numatoma, kad greta muziejaus administracijos pastato esantis nenaudojamas dviejų aukštų sandėlis bus paverstas modernia eksponatų, kurių sukaupta daugiau nei 25 tūkst., saugykla. Kolekcijoms, tarp kurių daugiausiai yra jūrų gamtos eksponatų – kriauklės, koralai, iškamšos, būtinos specialios laikymo sąlygos.

Šiuo metu muziejus eksponatai saugomi Valstybinio archyvo patalpose Klaipėdoje, tačiau, pasak O. Žalienės, tai sukelia nemažai keblumų ir net kelia grėsmę kai kurių kolekcijų išlikimui.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder