Klaipėdai - prancūzų dėmesys: ko galima laukti?

Antradienį Klaipėdoje viešėjusi gausi Prancūzijos ambasados delegacija išreiškė norą su mūsų miestu užmegzti dar glaudesnį ryšį bendradarbiaujant tiek ekonomikos, tiek meno srityse, taip pat siekiama Lietuvos uostamiesčio mokyklose labiau populiarinti prancūzų kalbą.

Klaipėdoje lankėsi Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje Alix Victoria Everard, šios šalies transporto ir darnios plėtros atašė Centrinės Europos regionui ir Baltijos šalims Noemie Piaskowski, ekonomikos patarėjas Baltijos šalims Jean Caro, ekonomikos reikalų patikėtinis Prancūzijos ambasadoje Lietuvoje Jean Vaucher bei Prancūzijos garbės konsulas Klaipėdoje Olivier Criou.

Svečiai Klaipėdos miesto savivaldybėje spėjo susitikti ir aktualius klausimus aptarti su Klaipėdos vicemere Lina Šukyte-Korsake, taip pat nuvyko į susitikimą su Uosto direkcijos vadovu Algiu Lataku.

Daug dėmesio kultūrai ir menui

Klaipėdos vicemerė, kuri mūsų mieste tarp kitų klausimų kuruoja ir kultūros sritį, kalbėjo apie glaudesnį klaipėdiečių ir prancūzų bendradarbiavimą, įsiliejant į bendrus šokių, kino festivalius, projektus ir kitas menines veiklas.

Aptartos ir galimybės mūsų mieste labiau populiarinti prancūzų kalbą tarp moksleivių. Šiuo klausimu įvairių minčių pateikė ir Prancūzijos instituto direktorius Pascal Sliwanski.

Svečiai pasidžiaugė, kad su Klaipėdos miestu yra užmezgę gražius ilgalaikius bendrabiavimo ryšius švietimo ir kultūros srityse: dirbama su Klaipėdos pilies džiazo festivaliu, festivaliu „PLArTFORMA“, su „Kultūros fabriku“ ir kino teatru „Arlekinas“, mūsų mieste pristatomi prancūzų filmai festivalyje „Žiemos ekranai“.

Klaipėda ir Prancūzija kultūros srityje bendradarbiauja jau daugiau nei 6 metus.
„Kartu su Prancūzijos ambasada Lietuvoje buvo rengiamas šokių festivalis “KlaipėDAnse„, šiuo susitikimu siekta atnaujinti ryšius bei aptarti tolimesnes bendradarbiavimo galimybes“, - po susitikimo su svečiais „Vakarų ekspresui“ sakė Klaipėdos vicemerė Lina Šukytė-Korsakė.

Svarbi ekonomika ir uosto reikalai

Prancūzijos ambasados delegacijos nariai vizito Klaipėdoje metu buvo supažindinti su šiuo metu įgyvendinamais ir planuojamais didelės apimties investiciniais projektais, intensyviai tvarkoma uosto infrastruktūra, žingsniais žaliosios plėtros kryptimi.

„Klaipėdos uostas - viena svarbiausių Lietuvos ekonomikos dalių, kasmet generuojanti grąžą kiekvienam Lietuvos gyventojui, kurianti konkurencingas sąlygas verslui plėtotis. Siekiame, kad žinia apie Klaipėdos uostą, jo konkurencingumą ir teikiamų paslaugų kokybę sklistų kuo plačiau. Lietuvos dvišalio bendradarbiavimo su Prancūzija jūrinio transporto srityje tikslas yra didinti esamus krovinių srautus iš ar į šią šalį bei pritraukti naujas krovinių rūšis, potencialius investuotojus ateities infrastruktūros projektams Klaipėdos uoste“, - sakė Uosto direkcijos vadovas A. Latakas.

Kiek daugiau nei dvejus metus Lietuvoje reziduojanti ambasadorė Klaipėdos uoste viešėjo 2021 m. pabaigoje, kuomet uosto teritorijoje esantis paminklas prancūzų karo belaisviams buvo perkeltas ir pašventintas naujoje, visuomenei labiau prieinamoje vietoje Kairių gatvėje.

Priminta ir tai, kad Klaipėdos uoste 2022 m. perkrauta 626 tūkst. tonų Prancūzijos krovinių, kas sudaro 1,7 proc. bendros mūsų uosto krovos rezultato praėjusiais metais.

Daugiausia iš ir į Prancūziją gabenta krovinių konteineriuose, trąšų, žemės ūkio, naftos produktų. Prancūzija užima 17-ą vietą tarp tiesioginių Klaipėdos uosto laivybos šalių partnerių.

FOTO APRASAS SVEČIAI. Prancūzijos ambasados delegacijos vizitas Klaipėdoje.

FOTO AUTORIUS Uosto direkcijos nuotr.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder