Lietuvos jūrinio klasterio narių gretose – pasaulinė energetikos milžinė „RWE Renewables“

(1)

Lietuvos jūrinis klasteris stiprina tarptautines partnerystes tvarios energetikos srityje – prie šios platformos prisijungė Vokietijos kompanija „RWE Renewables“.

Naujoji klasterio narė yra antra didžiausia pasaulyje verslo organizacija pagal savo operuojamų jūrinių vėjo elektrinių instaliuotą galią bei viena didžiausių energetikos įmonių Europoje.

„RWE Renewables“, sukaupusi 20 metų patirtį sėkmingai plėtojant, statant ir eksploatuojant jūrinio vėjo jėgaines, nori prisidėti atveriant didelį jūrinio vėjo energetikos potencialą Lietuvoje. Visą Baltijos jūrą laikome perspektyvia  tolesniam jūrinio vėjo energetikos augimui, tam turinčią tinkamas gamtines sąlygas – įskaitant pastovius vėjo greičius ir mažesnes bangas nei Šiaurės jūroje, – pažymėjo Rytis Kėvelaitis, „RWE Renewables“ vyresnysis patarėjas Baltijos šalims. – Statydama vėjo elektrines visame pasaulyje „RWE Renewables“ stengiasi įtraukti vietinius medžiagų ir paslaugų tiekėjus, užmegzti ryšius su mokslo įstaigomis, tad narystę Lietuvos jūriniame klasteryje vertiname kaip tinkamą formatą veikti minėtomis kryptimis“.

„Stovint ant reikšmingo jūrinės vėjo energetikos projekto vystymo slenksčio, „RWE Renewables“ patirtis ir kompetencijos klasteriui yra vertingas resursas, įgalinantis dar aktyviau ir konstruktyviau diskutuoti apie Klaipėdai atsiveriančias galimybes, apie būtinybę jas išnaudoti pasitelkiant čia esančius technologinius ir inžinerinius pajėgumus, o taip pat drauge ieškoti naujų bendradarbiavimo nišų, susijusių su aukštos pridėtinės vertės kūrimu“, – akcentavo klasterio veiklą koordinuojančio Klaipėdos mokslo ir technologijų parko (KMTP) plėtros vadovas Andrius Sutnikas.

Naujosios klasterio narės kvietimu, birželio 23 d. Klaipėdos jūrinio verslo atstovų delegacija apsilankė „RWE Renewables“ Gdanske organizuotame seminare, kurio metu kompanija potencialiems vėjo jėgainių projektų paslaugų ir komponentų tiekėjams iš Lenkijos bei Lietuvos pristatė bendradarbiavimo galimybes.

Tikimasi, kad planuojama vėjo jėgainių jūroje statyba suteiktų postūmį Klaipėdos uoste kurti šiai infrastruktūrai reikalingos priežiūros bazę, identifikuoti naujas verslo nišas, susijusias su jėgainėms reikalingų komponentų surinkimu ar net gamyba, logistika, technine priežiūra. Manoma, kad vėjo jėgainių parkas sukurs apie 1 400 tiesioginių ir šalutinių darbo vietų.

Lietuvos jūrinis klasteris ir KMTP drauge su partneriais apie šias galimybes aktyviai pasisako įvairiais formatais: organizavo tarptautinę konferenciją „Offshore Klaipėda“ ir kitus renginius, dedikuotus jūrinei vėjo energetikai, ši tema taip pat buvo įtraukta į mėlynosios ekonomikos profesionalus auginančios „Blue Growth Leaders Academy“ programą Klaipėdos universitete.

Būtinybė užtikrinti sąlygas Lietuvos jūrinei pramonei dalyvauti tiekimo grandinėse plėtojant strateginius jūrinės vėjo energetikos projektus taip pat įtvirtinta klasterio bei jo partnerių parengtoje rezoliucijoje „Dėl Lietuvos jūrinės ekonomikos konkurencingumo didinimo“, kuri šių metų gegužės 20 d. buvo pristatyta LR Seime.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder