Diskutuos dėl Žuvininkystės įstatymo pakeitimo

Lietuvos žuvininkystės sektoriui – beveik 62 mln. Eurų parama

Po trejus metus trukusių derybų įsigaliojo Europos Sąjungos reglamentas, apibrėžiantis 2021-2027 metų Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės ir akvakultūros fondo veiklą. Lietuvai iš šio fondo numatoma skirti 61 mln. 183 tūkst. eurų. Žemės ūkio ministerija sprendžia, kaip ši parama bus skirstoma žuvininkystės sektoriui.

Fondas yra svarbiausia Europos Sąjungos bendrosios žuvininkystės ir jūrų politikos bei tarptautinių įsipareigojimų valdant vandenynus finansavimo priemonė. Remiant žvejybos ir akvakultūros sektorius tikimasi užtikrinti jų konkurencingumą bei tvarumą, išsaugoti ir kurti darbo vietas, skatinti žvejybos, akvakultūros regionų plėtrą.

Lietuvai 2014-2020 metais iš fondo buvo skirta 63 mln. 43 tūkst. Eur., t. y. 2,2 mln. Eur daugiau. Naujuoju finansiniu laikotarpiu bendras fondo biudžetas sumažėjo, tačiau valstybėms narėms tenkančios jo dalys išliks nepakitusios.

Norėdamos gauti fondo paramą, visos ES šalys narės turi parengti savo žuvininkystės sektoriaus rėmimo programas. Žemės ūkio ministerija naująją 2021-2027 metų programą pradėjo rengti dar 2019 metais. Diskutuojant su žvejais, ekonominiais-socialiniais partneriais, mokslo bendruomene, suinteresuotų valstybės ir kitų institucijų atstovais buvo siekiama išsiaiškinti visas idėjas ir pasiūlymus, kaip būtų galima racionaliau panaudoti fondo skiriamas lėšas.

 Programa atsižvelgs ir į aktualias Europos Sąjungos politikos kryptis – Žaliąjį kursą, Biologinės įvairovės ir „Nuo ūkio iki stalo“ strategijas.

 Šį rudenį Lietuvos žuvininkystės sektoriaus rėmimo programos projektą planuojama pateikti tvirtinti Europos Komisijai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder