Pusė Svencelės uostelio jau užimta

(3)

„Svencele Dunes“ uosto kapitonė Donata Šilinskė sako, kad uosto užimtumas didėja, jis tampa vis labiau paklausus. Laivus priiminėti pradėta šiemet nuo balandžio 1 d. ir jau pusė uostelio užimta, nors mokestis už laivo stovėjimą šiemet, palyginti su pernai, pabrango 10 proc. , t. y. maždaug 100 eurų.

Privatus mažųjų laivų uostelis „Svencele Dunes“, šalia kurio statomas namų kompleksas, atidarytas 2022-ųjų liepos 1 d., jau ruošiasi trečiajam sezonui.

Vienas po kito pasirodo aitvarautojai, priimami laivai. Jų dar ne daug, nes nebuvo gero oro, kad nebūtų vėjo. O kempingo sezonas Svencelėje bus pradėtas gegužę. Antras sezonas pernai, pasak uostelio kapitonės, buvo labai geras.

D. Šilinskės teigimu, šiuo metu su savininkais jau sudaryta apie 16 sutarčių dėl laivelių laikymo. Už laivelį, kurio ilgis – iki 6 metrų, reikia mokėti per metus 880 eurų, nuo 6,5 iki 9 m ilgio - 1500, nuo 9 iki 12 m – 1900 eurų.

„Laivų daugėja. Vieni laivavedžiai supranta, kad laivo išlaikymas yra brangus, o kiti mano, kad kaip turint mašina viskas bus pigiai, važiuosi keliu ir nereikės mokėti“, - sakė uostelio kapitonė, pasiteiravus kaip laivavedžiai vertina tokias kainas.

Laivelio savininkas turi vietą, kur gali pasistatyti mašiną, gali naudotis dušais tualetais. Už elektrą reikia mokėti papildomai pagal suvartojimo tarifą.

Uostelio „Svencele Dunes“ pusėje, kuri priklauso UAB „Kopa vilkui“ (vadovauja Rugilė Gikarė), yra 42 vietos laivams, o partnerės, antros uosto dalies savininkės UAB „Svencelės salos“ (vadovas Dainius Šatkus) pusėje – 36. Visame uoste yra apie 80 vietų laivams. Tikimasi, kad šį sezoną visos vietos bus užpildytos.

Uostelyje numatyta statyti jachtklubo pastatą. Jis jau yra suprojektuotas: jame bus kavinės, viešbutukai, biuro patalpos ir kt. Tikimasi, kad juo bus galima naudotis jau 2026 metais.

Šiuo metu statomi apartamentai ir yra pardavinėjami. Yra iškastas dar vienas kanalas ir ant jo šlaito statomi namai - jau padėti pamatai ir tuojau kils sienos.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder