Šį savaitgalį - Pilies uosto regata

Sporto klubas „Ostmarina“ savaitgalį organizuoja Pilies uosto regatą. Bus plaukiama į Liepoją, ten nakvojama, o kitą dieną grįžtama į Klaipėdą. Sekmadienį bus apdovanojami regatos nugalėtojai, o visi jos dalyviai vaišinami žuviene. Šiemet tai jau antroji jūrinė regata.

„Norime atgaivinti tai, kas vykdavo per pirmąsias Pilies uosto regatas. Būdavo, plaukiame iki Liepojos, ten išmiegame ir kitą dieną grįžtame atgal. Varžybos buvo gana įdomios.

Tikiuosi, kad šiemet oro sąlygos mums leis sugrąžinti tą seną tradiciją - plaukimą į Liepoją. Vykstant regatai visada norisi aplankyti ir kokį nors uostelį“, - sakė „Ostmarinos“ vadovas Osvaldas Kudzevičius.

Šiemet penkti metai, kai šią regatą organizuoja „Ostmarina“, bet šios lenktynės prasidėjo maždaug tuo pačiu laiku, kai atsirado Pilies uostas. Taigi jo tradicijos senos. Regata pradėta organizuoti siekiant prikviesti pas save daugiau laivų.

Dviejų dienų rezultatai bus sumuojami ir greičiausių jachtų savo grupėse įgulos bus apdovanojamos specialiais prizais ir diplomais.

„Klaipėdos pilies uostas įsteigė prizus - pagamintos taurės. Be to, visus dalyvius vaišinsime žuviene“, - sakė bendrovės Klaipėdos pilies uosto vadovas Karolis Grigalauskas.

„Jau buvom pradėję virti žuvienę po regatos, bet paskui tas procesas nutrūko. Dabar grįžtame prie jos: priešininkai susėda prie vieno stalo jau ne kaip priešininkai, valgo žuvienę, dalijasi įspūdžiais ir patirtimi. Tai labai geras momentas“, - sakė O. Kudzevičius.

Kiek dalyvaus regatoje jachtų, dar sunku pasakyti, nes registracija neseniai paskelbta, praėjusį antradienį buvo užsiregistravę tik 4 laivai. Tikimasi, kad iki savaitgalio jų tikrai padaugės.

Pirmosios pergalės

Pirmosios šiemet jūrinės lenktynės „Gero vėjo“ vyko praėjusį šeštadienį ir sekmadienį. Šioje regatoje dalyvavo 12 laivų. Manoma, kad ne mažiau jų bus ir Pilies uosto regatoje, o gal ir daugiau, mat prieš savaitę kai kurie laivai dar nebuvo paruošti sezonui.

ORC1 grupėje (greičiausios sportinės jachtos) „Gero vėjo“ regatoje pirmą vietą laimėjo „Arabela-Auga“, antrą - jachta „Keturi vėjai“, o trečią - jachta „Tekila“. ORC2 grupėje (sportinės jachtos) pirma vieta atiteko jachtai „Vela“, antra - „Baltas“, trečia - „Joker“. LKRT-H grupėje (senos jachtos, pasak O. Kudzevičiaus, pretenduojančios į sportiškumą) pirmoji vieta atiteko „Pelėdai“, antra - „La Calma“, trečia - „Lietuvai“.

„Jachtai “Lietuva„ tos regatos yra treniruotės, pasiruošimas didžiajai “The Tall Ships Races 2024" regatai. Mūsų kita užduotis - auginti jaunąją kartą. Labai smagu matyti, kai susirinkę kitas įgulas plaukia buvę mūsų - tiek mano, tiek mano tėvo - įgulų nariai su kitais laivais, kai didžiąją jų įgulų dalį sudaro buvę mūsų auklėtiniai. Tai labai geras jausmas, - kalbėjo O. Kudzevičius.

- Jachtos „Lietuva“ siekiamybė - išmokti saugiai buriuoti. Mes vadovaujamės olimpiniu principu - svarbu dalyvauti. Buvo labai įdomios oro sąlygos: ir lietaus gavome, ir daug vėjo pasisukimų, žodžiu, įtemptos varžybėlės. Praėjusį sekmadienį visos jachtos parplaukė, o joms iš paskos ir laivas-saugykla „Independence“.

„Lietuvos“ kapitono teigimu, šitos dvi regatos priskiriamos Lietuvos jūrinių jachtų čempionatui. Bus sumuojami šitų dviejų varžybų ir tų, kurios vyks rudenį, rezultatai, ir greičiausia jachta bus apdovanojama kaip Lietuvos jūrinių jachtų čempionato dalyvė.

ANTRA. Jachta „Baltas“ šiemet „Gero vėjo“ regatoje užėmė antrą vietą.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder