Vėliava jau iškelta, tautiška giesmė sugiedota

(4)

Liepos 5 d.,Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos išvakarėse, Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje (LAJM) jau įvyko Lietuvos vėliavos pakėlimo ceremonija ir buvo sugiedota tautiška giesmė. Kyla natūralus klausimas kodėl?

Susirinkusiuosius Jūreivystės mokyklos kieme su valstybės diena pasveikino mokyklos direktorius Vaclavas Stankevičius, Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus, Seimo narė Ligita Girskienė.

Meras ceremonijos dalyvius pavadino tikra jūrine bendruomene. Jis priminė, kad šiemet sukako 100 metų, kai Klaipėdos kraštas buvo prijungtas prie Lietuvos, ir kad LAJM šiemet sukako 75 metai.

“Rytoj tautišką giesmę mes giedosime mieste ir ten, kur kas važiuos: kas į Vilnių, kas dar kur. Turime tokią tradiciją -vieną dieną prieš nusiteikiame šventei. 

Valstybės vėliava, himnas yra labai reikšmingi mūsų akademijai, kuri yra Lietuvos kaip jūrinės valstybės dalis.

Iš pradžių minėdavome būtent tą dieną, bet žiūrime, dalis mūsų būna išvažiavę, todėl ir nusprendėme paminėti anksčiau, kad visi būtume kartu, kol dar dirbame.

Mes tiesiog šventę pasidarome sau“, - aiškino LAJM direktoriaus pavaduotoja akademinei veiklai Rima Mickienė.

Tokia tradicija buvo ir anksčiau, bet ji dar labiau sustiprėjo, pasak jos, prieš ketverius metus birželio 28 d. pradėjus mokyklai vadovauti Vaclavui Stankevičiui.

Jam, kaip politikui, kaip buvusiam parlamentarui, Karaliaučiaus konsului, valstybinės šventės yra labai svarbios. Tad jų minėjimas ir mokykloje tapo aktyvesnis.

„Pas mus yra sukurta garbės kuopa vėliavai pakelti. Netgi aikštelė paplatinta prie vėliavų stiebų. Dabar dar atsirado ir Ukrainos vėliava, kai pernai pas mus pasirodė ukrainiečiai. Mes iš jų mokomės. Man atrodo, kad jų patriotiškumo laipsnis aukštesnis nei mūsų“, - sakė direktoriaus pavaduotoja.

Studentų mokykloje jau nebėra nuo gegužės pabaigos. Birželis buvo baigiamųjų egzaminų, diplominių darbų gynimo laikas, tad buvo likę paskutinio kurso studentai, su kuriais irgi jau atsisveikinama.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder