VLG dokai pilni laivų

AB Vakarų laivų gamyklos (VLG) generalinis direktorius Arnoldas Šileika patenkintas: pavasaris laivų remonto komandai prasidėjo įtemptai. Visi trys dokai netrukus bus užpildyti naujais dėl remonto į Klaipėdos uostą atplaukusiais laivais.

Pasak A. Šileikos, rytoj, penktadienį, visuose trijuose dokuose stovės po laivą. Viename doke jau seniau stovi laivas, trečiadienį ir penktadienį laukta atplaukiančių naujų laivų. Vienas jų bus remontuojamas „Panamax“ laivams skirtame doke, kitas - mažesniame.

„Paprastai iš anksto pateikiamos laivų atplaukimo datos. Būna, kad jie užtrunka iškrovimo uoste ar susiduria su kitomis problemomis, tačiau šiemet mūsų darbų dokuose programa sudaryta jau visam pusmečiui - patvirtinti laivų remontai. Galbūt mes greičiau suremontuosime laivą, tad, kol atplauks kitas, gali susidaryti kelių dienų tarpas, bet mes stengiamės, kad dokai visą laiką būtų apkrauti ir juose nuolatos stovėtų laivai“, - sakė VLG vadovas.

VLG šiuo metu turi keturis dokus, skaičiuojant Vakarų Baltijos laivų statyklos doką, skirtą pastatytiems laivams nuleisti į vandenį. Trys, skirti laivams remontuoti ir modernizuoti, stovi VLG.

Du savo senus mažesnius dokus, kurie tapo nebereikalingi, bendrovė pardavė. Vienas jų dabar dirba Norvegijoje, kitas - Kaliningrado srityje. O į jų vietą ji įsigijo didesnius „Panamax“ tipo laivams remontuoti skirtus dokus.

Naujajame plaukiojančiajame doke PD 170 šiuo metu stovi ro-ro „cargo“ tipo universalus laivas „Timca“, skirtas sunkvežimiams bei konteineriams plukdyti. Jis buvo užplaukęs ant seklumos prie Suomijos krantų, tad jam būtinas remontas. Tai jau penktas pernai metų pabaigoje darbą pradėjusiame naujai įsigytame „Panamax“ tipo laivams skirtame doke remontuojamas laivas. Prie jo remonto prisideda visos VLG grupės įmonės: laivų remontininkai, korpusininkai, dažytojai, elektrikai, vamzdininkai, pastolininkai, mechanikai. A. Šileikos teigimu, darbų apimtis didelė.

Beje, laivai remontuojami ne tik dokuose, bet ir stovintys prie krantinių. Šiuo metu vykdomas didelės apimties projektas ir remontuojamas prie krantinės stovintis laivas, laukiantis savo eilės būti statomas į doką.

Sidebar placeholder