perėja

Eismo įvykiuose nukentėjo vaikai

Paskutinis sausio savaitgalis pajūryje pasižymėjo ne tik siautusia audra, bet ir avarijomis, per kurias nukentėjo keli vaikai. Tačiau ne visi nepilnamečiai dėl to gali kaltinti neatidžius vairuotojus.

Per tris praėjusio savaitgalio paras Klaipėdos apskrityje įvyko ne viena avarija, kurioje nukentėjo žmonės.

Tačiau du eismo įvykiai tapo išskirtiniais, nes juose įvairius sužalojimus patyrė trys nepilnamečiai. Galima tik pasidžiaugti, jog jie atsipirko ganėtinai nesunkiomis traumomis.

Pirmajai medikų pagalbos prireikė mažametei Palangos gyventojai. Ji kurorte nukentėjo sausio 28 d.

Devynerių metų mergaitė į važiuojamąją Sodų gatvės dalį neatsargiai išbėgo vidurdienį. Ją kliudė gatve pro šalį važiuojantis „Hyunday“.

Automobilį vairavusi 66 metų moteris buvo blaivi. Mažametė jai prieš akis išniro netikėtai, tad sustoti ir jos nepartrenkti buvo tiesiog neįmanoma. Stabdymo kelią pailgino ir šlapia važiuojamoji danga.

Visi lengviau atsikvėpė, kai paaiškėjo, kad nors mergaitei ir prireikė medikų pagalbos, rimtesnių sužalojimų ji nepatyrė.

Sekmadienį nesėkmingai bandymas kirsti pagrindinę Gargždų miesto gatvę baigėsi dviem jauniems gargždiškiams.

Prieš šeštą vakaro apšviestoje Klaipėdos gatvės atkarpoje „BMW 3ER Reihe“ kliudė paauglių porelę. Nepilnamečiai nukentėjo nesunkiai.

Jaunai BMW vairuotojai gresia nemaži nemalonumai. Nors 22 metų mergina ir buvo blaivi, mergaitę ir berniuką automobilis partrenkė, kai šie įėjo į pėsčiųjų perėją.

Eismo sąlygas ir matomumą tuo metu sunkino krentantis sniegas.

Pasak Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos tarnybos viršininko Mindaugo Džermeikos, pėsčiųjų nepraleidimas per pėsčiųjų perėją tampa vis didesne problema.

"Policija ne be reikalo išskiria šį Kelių eismo taisyklių pažeidimą. Didelę problemą matome ne tik Klaipėdos mieste. Todėl labai svarbu skatinti vairuotojų sąmoningumą ir juos šviesti.

Vairuotojai privalo suvokti, kad išvydus pėsčiąjį prie pėsčiųjų perėjos reikia mažinti greitį ir būti pasiruošusiam bet kuriuo momentu sustoti.

Tačiau dar vis pasitaiko, kai nepraleidžiamas ne tik esantis pėsčiųjų zonoje, bet ir į pačią perėją jau įžengęs pėsčiasis„, - “Vakarų ekspresui" sakė M. Džermeika.

Praėjusiais metais visoje Klaipėdos apskrityje įvykusiose avarijose nukentėjo 63 pėstieji. Net 43 iš jų sužaloti uostamiestyje.

Sausio 28-30 d. (penktadienį-sekmadienį) visoje šalyje įvyko 201 avarija. Žmonės nukentėjo dvidešimtyje eismo įvykių.

Savaitgalį sužeisti 24 asmenys. Tarp jų ir trys nepilnamečiai. Visi - pajūryje.

Septyniose eismo įvykiuose sužeisti aštuoni pėstieji. Penkis jų automobiliai partrenkė pėsčiųjų perėjose, keturis dar ir tamsiuoju paros metu.

Per pirmąjį šių metų mėnesį (iki pirmadienio) Lietuvoje įvykusiose avarijose jau nukentėjo 245 žmonės. Ir tai kur kas nei dvigubai daugiau nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį (105).

perėja

EISMAS. Tiek vaikai, tiek suaugusieji negali prarasti budrumo nei prieš pėsčiųjų perėją, nei į ją įžengę. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder