Prieš svarbų teismo posėdį – netikėta trauma: 16-metės prievartautojas iš Jurbarko kelyje rėžėsi į medį

Visą Lietuvą pašiurpinęs, dėl 16-metės išprievartavimo ir jos itin brutalaus sumušimo teisiamas 21 metų jurbarkietis Mantas Icikevičius prieš svarbų teismo posėdį pateko į avariją – vairuodamas mikroautobusą, jis trenkėsi į medį ir patyrė traumą.

Eismo nelaimė įvyko apie 11 val. 15 min. kelyje ties Aušgirių kaimu, Pagėgių savivaldybės teritorijoje.

M.Icikevičiaus vairuojamas krovininis mikroautobusas „Mercedes Benz“ rėžėsi į medį ir apvirto ant šono.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė Lina Banienė naujienų portalą lrytas.lt informavo, jog vairuotojas nuvežtas į gydymo įstaigą.

Ten jis bus apžiūrėtas, suteikiant reikalingą pagalbą.

Kokia jo būklė, šiuo metu dar neaišku. Avarijos priežastį, jos aplinkybes aiškinasi policijos pareigūnai.

Klaipėdos apygardos teisme rugsėjo 27 dieną numatytas posėdis paauglės išprievartavimo byloje – paskutiniai keturi liudytojai pakviesti duoti parodymus.

Spalio 5 dieną planuojamos baigiamosios kalbos.

Tačiau dabar nežinia, ar šie posėdžiai įvyks – jie bus atšaukti, jei M.Icikevičius negalės dalyvauti juose dėl traumos pasekmių.

Tokio baisaus vaizdo chirurgas nematė

Liūdnai pagarsėjusio 16-metės iš Jurbarko krašto prievartautojo, rytų kovos menų turnyrų prizininko M.Icikevičiaus byloje verčiami paskutiniai puslapiai.

Tai jau antras procesas dėl tos pačios bylos – pirmo proceso metu Tauragės ir uostamiesčio teismai skyrė M.Icikevičiui švelnesnę bausmę nei kalėjimas, tačiau merginos šeimos ir prokuratūros skundus išnagrinėjęs Aukščiausiasis teismas grąžino bylą svarstyti iš naujo į Klaipėdos apygardos teismą.

Žemesniųjų teismų verdiktai papiktino visuomenę, žinomus šalies žmones – byla sukėlė platų atgarsį.

Teisėsauga ir žiauriai sumušta, ypač sudėtingą dvigubą žandikaulio lūžį patyrusi prievartautojo auka su savo artimaisiais siekia, kad jurbarkietis, kurio tėvai brutalaus išpuolio metu buvo vietos politikais, neišvengtų realios laisvės atėmimo bausmės.

Įvykdytas itin brutalus ir ciniškas nusikaltimas, sukėlęs merginai sunkias pasekmes.

„Tokio baisaus vaizdo per savo darbo praktiką dar nebuvau matęs“, – naujienų portalui lrytas.lt apie sužalojimus pasakojo Kauno klinikų, kuriose buvo gydoma nepilnametė, profesorius, Veido ir žandikaulių chirurgijos klinikos vadovas Ričardas Kubilius.

Prievartautojas savo kaltę pripažino tik prispirtas įrodymų, tad, prokurorų nuomonę, prisipažinimas neturėtų būti vertinamas kaip lengvinanti aplinkybė. Netikima ir tuo, kad jo atgaila yra nuoširdi.

Versiją sugriovė ekspertai

Įrodymų prispirtas M.Icikevičius nurodė neatsimenantis kai kurių nusikaltimo aplinkybių. Tačiau psichiatrinės-psichologinės ekspertizės metu, kurią teismas skyrė jau antro proceso metu, nebuvo nustatyta smurtautojo atminties sutrikimų.

Nuo kraupaus išpuolio praėjo jau daugiau nei 3 metai – M.Icikevičiui nusikaltimo metu buvo 17 metų, o jo aukai – 16 metų.

Be didžiulio dvasinio sukrėtimo mergina tebejaučia ir fizinių traumų padarinius, kuriuos sukėlė jos skriaudiko veiksmai. Portalo lrytas.lt žiniomis, žandikaulio sužalojimai dar nėra visiškai išgydyti.

Paauglę rado kraujo klane

2019 metų gegužės 26-osios naktį Tauragės rajone esančioje kaimo turizmo sodyboje vykusiame vakarėlyje dalyvavo apie 15 moksleivių iš Jurbarko ir jo apylinkių, skirtingų mokyklų. Prievartautojas ir jo auka vienas kiti nepažinojo.

Nuo smūgių moksleivė buvo praradusi sąmonę, o paskui buvo paguldyta į Kauno klinikų reanimaciją.

Paauglę kraujo klane surado jos klasės draugai, kurie jos pasigedo ir sunerimę ėmė ieškoti po sodybos teritoriją.

Mergina atrodė baisiai – veidas visas kruvinas, iki pat kaklo.

Daugelį mėnesių kentusi skausmą ir valgiusi pro šiaudelį, ji ir po žandkaulio operacijų negalėjo pilnai praverti burnos, skausmas kartojosi. Prievartautojas vieną dantį jai išmušė, o kitus dantis teko specialiai sutvirtinti.

Ikiteisminio tyrimo metu iš pradžių M.Icikevičius neigė savo kaltę, tačiau prispirtas įkalčių, prisipažino. Tai jis padarė ir teismuose. Nusikaltimo metu jis buvo neblaivus.

M.Icikevičius buvo pripažintas kaltu dėl dviejų lytinių nusikaltimų epizodų – įvykdyto seksualinio prievartavimo ir pasikėsinimo išžaginti.

Pirmo teisminio proceso metu M.Icikevičius skundė nuosprendį dėl pasikėsinimo išžaginti epizodo, tačiau atnaujinus procesą, tai daryti atsisakė.

Po išpuolio moksleivei skirta ir psichologinė pagalba. Merginą ėmė kamuoti dusulys. Nustatyta, jog tai – streso pasekmė.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai
Sidebar placeholder