Automobilių statymo kiemuose taisyklės gyventojams - mįslė

Automobilių statymo kiemuose taisyklės gyventojams - mįslė

Automobilius daugiabučių kiemuose statantys gyventojai stebisi, kad keliolika ar keliasdešimt metų statydavo savo mašinas kieme, o dabar už tai gauna baudas. Specialistai savo ruožtu aiškina, kad šaligatvis skirtas pėstiesiems, ne automobiliams, o norintieji kiemuose elgtis savo nuožiūra gali sklypą išsinuomoti ar išsipirkti.

Danės gatvės 5-uoju numeriu pažymėtame name gyvenanti Jūratė Jankauskienė piktinosi, kad gavo baudą už neva neleistinoje vietoje stovintį automobilį.

Moteris pasakojo pro langą pastebėjusi po kiemą vaikštančius, visus kieme buvusius automobilius fotografuojančius ir baudų kvitus išrašinėjančius kontrolierius. Ji sakė išėjusi į lauką ir bandžiusi su jais kalbėtis, tačiau šie esą sėdo į mašiną ir išvažiavo.

Už automobilio valytuvo užkištame pranešime buvo rašoma, kad savininkas savo transporto priemonę pastatė ir paliko stovėti neleistinoje vietoje, už tai numatyta bauda nuo 100 iki 300 Lt.

"Kaip galima pavadinti šaligatviu įėjimą į laiptinę, užmūrytą rampą, laiptus į rūsį? Klausiau jų, sako, pastatykit ženklą. Kokį ženklą? Čia ne šaligatvis, čia kiemas. 30 metų nebuvo šaligatvio, dabar atsirado. Tai - grynas lupikavimas", - rodydama kiemo nuotraukas, padarytas mobiliuoju telefonu, nuomonę dėstė J. Jankauskienė.

Yra šaligatvis ar ne?

Savivaldybės administracijos Kontrolės ir prevencijos poskyrio vyriausiasis specialistas Saulius Valiulis paaiškino, kad nuomonė, jog ten ne šaligatvis, tėra klaipėdietės teiginys, o iš tiesų ten šaligatvis yra.

"Buvo gautas pranešimas, kad šaligatvis užstatytas automobiliais ir žmonės negali praeiti. Važiavome patikrinti. Tądien tikrinome Danės gatvės 5 ir 7 namų kiemus. Ten tenka vykti jau nebe pirmą kartą", - pasakojo specialistas.

S. Valiulio teigimu, jei namas turi bendriją, jie gali kieme pasistatyti ženklą, nurodantį "parkavimo" būdą, kai dalis automobilio statoma ant šaligatvio.

J. Jankauskienė Kontrolės ir prevencijos poskyrio specialisto aiškinimus įvertino kaip nelogiškus. Moteris tikino, kad žmonės vaikšto važiuojamąja dalimi, nes vadinamuoju šaligatviu praeiti neįmanoma, ten pilna įvairių kliūčių. Ji tvirtino, kad automobiliams statyti vietos kieme beveik nėra, nes daug vietos užima žaliasis plotas, o automobiliai statomi prie namo, kad nebūtų užstatyta važiuojamoji dalis.

PASIŪLYMAS. Valdininkų teigimu, namo gyventojai gali įsiteisinti namo sklypo ribas, tuomet gautų teisę tvarkytis kieme savo nuožiūra.
Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

"Gyventojai taip daro galvodami apie kitus", - sprendimais bausti stebėjosi klaipėdietė.

Įsiteisinti ribas

Anot S. Valiulio, dar viena išeitis - gyventojai gali įsiteisinti namo sklypo ribas, tuomet gautų teisę tvarkytis kieme savo nuožiūra.

Savivaldybės Žemėtvarkos skyriaus vedėja Raimonda Gružienė paaiškino, kad daugiabučio namo gyventojai, norintys valdyti namui priklausantį žemės sklypą, pirmiausia turėtų pateikti prašymą Nacionalinės žemės tarnybos Klaipėdos miesto ir Neringos skyriui.

"Prašymus gali teikti namo bendrija - ji gali išsinuomoti jau suformuotą sklypą. Jei bendrijos nėra, gali patys savininkai kreiptis ir pasirašyti nuomos sutartį arba išsipirkti dalį sklypo. Išsipirkusiems priklausytų konkreti žemės dalis, kurią jie galės tvarkyti", - informavo valdininkė.

Tiesa, už visus atliekamus procesus iš savo kišenės mokėti teks patiems prašymo autoriams.

J. Jankauskienės teigimu, vargu ar pavyktų gauti gyventojų pritarimą dėl ženklo statybos ar nuomos sutarties rengimo, esą daugumą jų sudaro pagyvenusios moterys bei našlės, kurioms tai neaktualu.

Vis dėlto moteris tikino sieksianti logiško paaiškinimo, kaip po daugelio metų daugiabučio namo kieme atsirado šaligatvis.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder