Antradienį valstybinės įmonės "Regitra" Klaipėdos filiale šios įstaigos atstovai susitiko su apskrities vairavimo mokyklų vadovais ir aptarė praėjusių metų rezultatus.
Klaipėdos apskrityje pernai praktinį B kategorijos egzaminą "Regitroje" pirmuoju bandymu išlaikė 41 proc. visų bandžiusiųjų, teorinį testą sėkmingai išsprendė beveik 65 proc. bandžiusiųjų. Šie skaičiai - mažesni už vidutinius visos Lietuvos rodiklius, tačiau praktikos egzamino pirmuoju bandymu rezultatai yra šiek tiek geresni nei 2010 metais.
"Šios statistikos pagerėjimą siejame su vairavimo praktikos kurso pailginimą iki 30 valandų", - sakė "Regitros" generalinio direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas.
Primename, jog šis pakeitimas įsigaliojo 2010 metų rugsėjį. Tačiau jo naudą, remdamiesi taip pat statistika, kai kurių mokyklų vadovai iš karto bandė paneigti: 2005 metais, kai kursas truko 20 valandų, Lietuvoje pirmasis bandymas sėkmingai baigėsi per 53 proc. visų laikiusiųjų. Tačiau tąkart šalyje egzaminą laikė per 106 tūkst., o pernai - per 147 tūkst. žmonių.
Pastebima, kad praktinio egzamino metu lemiamos klaidos padaromos ne aikštelėje, o išvažiavus į gatvę, tad svarstoma galimybė kai kuriuos pratimus iš aikštelės perkelti į gatves ir juo tektų atlikti bandant įveikti praktinio egzamino maršrutą.
"Tai galėtų būti, pavyzdžiui, apsisukimo manevras. Jį reikia atlikti realiomis sąlygomis", - sakė "Regitros" Klaipėdos filialo vyresnysis specialistas Gintautas Nagelė.
Valstybinės įstaigos atstovai iš mokyklų sulaukė priekaištų dėl vairavimo egzamino maršrutų - esą kai kur reikalavimai prasilenkia su Kelių eismo taisyklėmis, kritikos sulaukė ir egzaminuojamųjų vertinimo aprašas, kuriame neva pilna nelogiškų punktų.
"Žiedinė Baltijos prospekto ir Šilutės plento sankryža - vieta, kurioje egzaminuojami mokiniai "krenta masiškai". O kas yra "Potencialiai pavojinga situacija"? Gal pats vairavimas? Kur jūs matote logiką? Gal jūsų instruktoriai tiesiog ieško būdų, kaip greičiau uždirbti 80 litų (praktinio egzamino kaina 82,50 Lt)", - klausė vairavimo mokyklų vadovai.
Tačiau "Regitros" specialistai neigė, jog įstaiga siekia pasipinigauti.
"Maršrutai peržiūrimi du kartus per metus, o instruktoriai tikrai nesiekia "pagauti" egzaminuojamųjų. Dėl aprašo - visada prašome ateikite, diskutuosime, gal tikrai reikia ką nors keisti", - siūlė G. Nagelė.
Siekiama, kad dar šiemet savo auklėtinių dalyvavimą egzamino metu galėtų stebėti juos ruošę instruktoriai.
Nuo šių metų pradžios mokykloms taikomi aukštesni reikalavimai mokymo kokybei, techninei mokymo bazei ir darbuotojų kvalifikacijai, dėl to brango kursai, tačiau apie tai diskutuoti "Regitra" siūlo kitais metais - esą tuomet bus matoma akivaizdi sugriežtinimų nauda.
"Regitra" siekia, kad iki 2017 metų praktinį egzaminą iš karto išlaikytų 70 proc. visų mokinių. Balandžio 10-13 dienomis įmonėje organizuojamos atvirų durų dienos, jų metu (14-15 val.), visi norintieji gali pabandyti išspręsti teorijos egzamino testą, taip pat susipažinti su užduotimis praktinio egzamino aikštelėje ir stebėti, kaip jas atlikti.
Rašyti komentarą