2012 metais daugiausiai naujo verslo kurti ėmėsi jaunimas iki 29 metų

2012 metais daugiausiai naujo verslo kurti ėmėsi jaunimas iki 29 metų

Per 2012 metus smulkiam ir vidutiniam verslui kurti ir plėtoti 42 kredito unijos iš Verslumo skatinimo fondo (VSF) išdavė 214 paskolų – net 43 proc. daugiau nei 2011 metais.

Bendra paskolų vertė pernai sudarė beveik 13 mln. litų, arba 40 proc. daugiau nei 2011-aisiais, teigiama UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ pranešime.

„Paskolų gavimo sąlygomis daugiau domisi jaunesnio amžiaus pradedantieji verslininkai. 2012 metais jaunimas iki 29 metų pagal aktyvumą naudojantis paskolomis verslo pradžiai išlaikė lyderių pozicijas – šiai grupei pernai suteikta per 30 proc. visų paskolų.

Tarp populiariausių verslo šakų, kurioms suteiktos paskolos, yra viešojo maitinimo įstaigos – kavinės, restoranai, taip pat drabužių prekybos, medienos perdirbimo, odontologijos paslaugų įmonės“,– metų pažangą apibendrina Lietuvos centrinės kredito unijos projekto „Verslumo skatinimas“ koordinatorius Tomas Valauskas.

Vien tik per 2012 m. gruodžio mėnesį kredito unijos su verslo subjektais sudarė 20 sutarčių už 1,09 mln. Lt. Lietuvos centrinės kredito unijos duomenimis, iš viso dėl paskolų iš VSF nuo 2010 m. liepos mėn. iki 2012 m. gruodžio 31 d. kredito unijos sudarė 372 sutartis su smulkiuoju verslu, kurių bendra suma – 20,45 mln. Lt. Paskolų gavėjams iki 2013 m. sausio 1 d. buvo išmokėta 19,76 mln. Lt. VSF lėšų.

Kaip rodo kredito unijų duomenys, net 75 proc. visų verslumo paskolų suteikta uždarosioms akcinėms bendrovėms ir individualioms įmonėms. Kita dalis paskolų gavėjų yra fiziniai asmenys, veikiantys su verslo liudijimu arba veiklos pažyma. Šias verslumo paskolas gali suteikti 57 kredito unijos.

Paskolos iš VSF galima kreiptis investicijoms ar apyvartinėms lėšoms papildyti bei naujam verslui pradėti, nei ilgiau kaip vienerius metus veikiančios įmonės gali gauti paskolą veiklai plėtoti, didinti jos konkurencingumą ir veiklos efektyvumą.

„Iš VSF didžiausia skolinama suma yra 86 tūkst. Lt, o vienas pagrindinių šios paskolos privalumų – 95 proc. faktiškai sumokėtų paskolos palūkanų kompensavimas. Tikimės, kad šiais metais naujo verslo lietuviai imsi taip pat aktyviai, kaip ir 2012 metais“,– komentavo T. Valauskas.

Paskolos bus teikiamos iki 2014 metų birželio 30 d. Paskolas išduoda 57 kredito unijos, paskolų išdavimą koordinuoja Lietuvos centrinė kredito unija, o fondą valdo UAB „Investicijų ir verslo garantijos“.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder