Įvairių šalių gyventojų buvo klausiama apie ekonominius lūkesčius 2011 metams, apie nedarbo lygio vertinimą bei prognozes šiems metams, taip pat buvo teiraujamasi kokių - geresnių ar blogesnių - metų tikisi žmonės 2011.
Tarp klausimų apie nedarbą buvo užduotas klausimas: "Jūsų nuomone, ar lyginant su šiais metais, ateinančiais metais nedarbas Jūsų šalyje labai padidės, šiek tiek padidės, liks toks pats, šiek tiek sumažės ar labai sumažės?“
38 proc. Lietuvos gyventojų galvoja, kad 2011 m. nedarbas dar didės, 36 proc., galvoja, kad liks toks pats, o 22 proc. nuomone, nedarbas mažės. Bendras pasaulio rodiklis šiek tiek blogesnis nei Lietuvos gyventojų. 45 proc. respondentų baiminasi, kad 2011 m. jų šalyje gali didėti nedarbas. 27 proc. tiki, kad nedarbas gali mažėti, tuo tarpu 23 proc. tikisi, kad užimtumo lygis liks toks pat kaip ir šiais metais. 5 proc. apklaustųjų neatsakė į klausimą (žr.1 lentelė).
"Palyginti su bendru pasauliniu lygiu bei su kitomis Rytų Europos šalimis, Lietuvos gyventojai optimistiškiau vertina nedarbo didėjimo galimybes. Tačiau į klausimą, kaip dirbantys žmonės vertina savo darbo išlaikymo galimybes, nuomonės pasiskirstė beveik vienodai. 44 proc. Lietuvos dirbančiųjų galvoja, kad jų darbo vieta saugi, šiek tiek daugiau - 47 proc. mano, kad jie gali tapti bedarbiais, 9 proc. neturėjo nuomonės šiuo klausimu. Lyginant su pasauliniu vidurkiu (atitinkamai 62 proc., 30 proc. 8 proc.), Lietuvos gyventojai daug pesimistiškiau vertina savo asmenines galimybes“, – duomenis komentavo RAIT valdybos pirmininkė Inga Nausėdienė.
Buvo atliktos reprezentatyvios apklausos 53 šalyse. Buvo apklausta daugiau nei 64 000 gyventojų. Lietuvoje buvo apklausta per 1 000 gyventojų 15-74 metų amžiaus. Apklausos buvo vykdomos 2010 metų gruodžio mėnesį.
Rašyti komentarą