Ar ne per daug išleidžiame šventėms?

Ar ne per daug išleidžiame šventėms?

Sakoma, jog reikia švęsti gyvenimą. Kiekvienas šventimą supranta skirtingai, vieniems tai nesibaigiantys vakarėliai, o kitiems tiesiog mėgavimasis kiekviena diena. Tiesa, net ir nebūnant vakarėlių liūtu, neišvengiamai susiduriama su tam tikromis šventėmis ir progomis. Kaip žinia, norint surengti net ir nedidelę šventę, reikia laiko ir žinoma pinigų. Ką daryti jeigu situacija nėra itin gera, tačiau svečiai tikisi, jog bus pakviesti į vieną ar kitą jūsų organizuojamą šventę. Eiliniam pasisėdėjimui su draugais, didelių išlaidų nereikia, tačiau norint atšvęsti gimtadienį, vestuves ar kitą svarbią sukaktį, reikia nemenkai papurtyti piniginę. Kylančios kainos vis labiau šokiruoja, todėl žmonės vis dažniau pasinaudoja paprastomis greitosiomis paskolomis - pikavippi helposti. O ką daryti, jog jų neprireiktų?

Didesnės šventės, paprastai planuojamos iš anksto. Jei tai jubiliejus, tuomet jam ruoštis galima pradėti gerokai ankščiau. Jubiliejus tikrai neužklups netikėtai, vadinasi, gerokai anksčiau, nujaučiant jog tokia šventė nenumaldomai artėja, vertėtų pradėti taupyti. Pirmiausia reikėtų nuspręsti kiek planuojate pakviesti žmonių ir kokią sumą pinigų galėtumėte išleisti šventės organizavimui. Turint preliminarų biudžetą, galima asmeninius finansus dėliotis taip, jog kiekvieną mėnesį, būtų galima skirti tam tikrą sumą artėjančiai šventei. Tokiu būdu, šventei bus ruošiamasi ir neteks skolintis.

Jei tai sukaktis, metinės ar dar kuri nors svarbi proga, dažnu atveju, jai taip pat yra pakankamai laiko pasiruošti. Tinkamas finansų planavimas, gali padėti surengti šventę be didesnių sunkumų. Beje, jei nėra atliekamų pinigų, visuomet galima susigalvoti papildomų pajamų šaltinių, tai gali būti pomėgis paverstas darbu, galbūt papildomas darbas tam tikromis dienomis, senų daiktų pardavimas ir panašiai. Būdų yra įvairių. Tiesa, jei tenka verstis per galvą ir nertis iš kailio vardan šventės organizavimo, galbūt reikėtų pasvarstyti ar šventė verta jūsų pasiaukojimo ir vargo. Galbūt pakanka jaukaus pasisėdėjimo su pačiais artimiausiais žmonėmis, dažnai žmonės pervertina savo galimybes ir imasi grandiozinių švenčių organizavimo, nors kišenėse dažnai švilpauja vėjai. Toks požiūris labai neteisingas. Neverta apsimesti tuo, kuo iš tiesų nesame.

Jei tai vestuvės, tuomet greičiausiai norėsite didesnės šventės su daugiau svečių, o tai pareikalaus didesnio biudžeto. Dažnai, planuojant vestuves, tai taip pat daroma iš anksto. Vadinasi yra šiek tiek laiko, per kurį būtų galima truputį pataupyti ir surengti norimą šventę. Dažnai organizuojant vestuves, prie šventės prisideda jaunųjų tėvai, todėl finansinė našta šiek tiek palengvėja. Visgi, yra žmonių, kurie viską daro savarankiškai, todėl pinigus tenka uždirbti patiems. Jeigu planuojama šventė viršija nusistatytą biudžetą, tenka skolintis. Nors tai reikėtų palikti tik kraštutiniam atvejui, visgi tai pasitaiko gana dažnai. Paguoda yra ta, jog skolinantis nedidelę sumą, pirmąją greitą paskolą galima gauti visiškai nemokamai (pikavippi koroton ensilaina). Kaip bebūtų, vertėtų labai gerai apsvarstyti ar paskola reikalinga ir ar galėsite greitai ją grąžinti.

Švęsti yra smagu ir nereikia to atsisakyti. Gyvename vieną kartą, todėl iš gyvenimo reikia imti viską. Tiesa, kai šventės tampa kasdienybe, vertėtų sunerimti. Jei švenčiama retkarčiais ir tuomet kai yra didesnės progos, tam galima pasiruošti iš anksto. Apsvarstant savo finansines galimybes ir laiką, galima rasti tinkamiausius sprendimus. Kartais visai pakanka minimalios šventės be didesnių pompastikų ir gausaus pulko žmonių, kuriuos tenka pakviesti tik iš pagarbos. Jei tai kainuoja itin daug, o visa tai tik kelia didžiulį galvos pastangas, galbūt šventė neverta to, ką dėl jos aukojate. Svarbu susidėlioti prioritetus.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder