Kolekcininkai perka pigiau nei banke

Kolekcininkai perka pigiau nei banke

Numizmatams neskauda galvos, kad šių metų pabaigoje bus uždaryta Lietuvos banko (LB) Klaipėdos saugykla ir jame nebus galima nusipirkti jubiliejinių ar proginių monetų. Kolekcininkus piktina tik tai, kad LB šias monetas leidžia nenormaliai dideliais tiražais, taip dirbtinai numušdamas jų vertę.

Penktadienį LB pristatė pirmąją 10 litų kolekcinę auksinę monetą iš serijos "Lietuvos mokslas". 5 tūkst. vienetų tiražu išleistos monetos su dėžute kaina - 225 litai. Monetų galima buvo įsigyti LB skyriuose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Prie uostamiesčio LB skyriaus kasos nuo pat ryto driekėsi eilė norinčiųjų nusipirkti šią kolekcinę monetą. Žmonių neatbaidė nei didelė monetos kaina, jie visi pirko maksimalų leistiną kiekį - po dvi monetas. Tačiau tikrų kolekcininkų eilėje nebuvo matyti. Eilėje trypčiojo tik jauno amžiaus pirkėjai, kurie į auksą investavo turimas laisvas lėšas.

Klaipėdiečio numizmato Albino Celiešiaus manymu, nebūtina stovėti eilėje, kad įsigytum proginę monetą.

"Moneta nėra duona, ją gali pirkti, gali nepirkti. O jei man reikia, aš ją užsisakau internetu prieš keletą mėnesių. Be to, paštu atsiunčiamos monetos yra pigesnės", - sakė numizmatas.

Jis taip pat atskleidė, kad proginių, LB išleistų monetų, galima įsigyti dar pigiau iš pačių LB darbuotojų.

"Kiek žinau, banko darbuotojai ar tik skyrių vadovai monetų gali įsigyti už savikainą. Paskui jie tas monetas perparduoda kolekcininkams už mažesnę nei paties banko pardavimo kainą", - sakė A. Celiešius.

Todėl šio numizmato nė kiek nejaudina žinia, kad LB Klaipėdos skyrius gyvuoja paskutinius mėnesius, nes nuo kitų metų bus uždarytas.

Kitas kolekcininkas Gediminas Žulys taip pat laikėsi nuomonės, kad LB Klaipėdos saugyklos uždarymas neturės jokios įtakos šio krašto numizmatams.

"Tai galbūt aktualu tik spekuliantams ir perpardavinėtojams, kurie nori staigiai ir pigiai nusipirkti bei brangiau perparduoti. O tikras kolekcininkas, jei jam reikės kokio nors daikto, gali važiuoti ir Kauną, ir į Vilnių, ir į Rygą. Mes galime laukti ištisus metus, kol surasime ir įsigysime norimą daiktą. O jį suradę - trenktis net ir į pasaulio kraštą", - aiškino uostamiesčio kolekcininkas.

Tačiau jam nerimą kėlė tik tai, kad LB, siekdamas pasipelnyti, monetas leidžia labai dideliais tiražais - po 5 tūkst. ar 10 tūkst. vienetų.

"Leisti tokiais dideliais kiekiais - kvailystė. Tokios monetos nebėra vertybė ir jų galima net ir po dvejų ar trejų metų nusipirkti tame pačiame banke už tą pačią kainą", - sakė G. Žulys.

Jis prisiminė, kad prieš keletą metų prie LB saugyklos eilės nutysdavo nuo ankstaus ryto ir netrumpėdavo iki vėlaus vakaro.

"Tuomet monetų tiražai siekdavo gal tūkstantį ar du tūkstančius vienetų. Šiandien rinkoje jų nebėra ir labai sunku gauti", - aiškino kolekcininkas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder