„Jei per kelis artimiausius mėnesius RATC nesuskubs ir nesugebės nuveikti „degančių" darbų, padėtis taps tragiška. Todėl rekomenduojame, raginame ir prašome savivaldybių, kurios yra RATC valdybos narės, vadovus dėti visas pastangas, kad Lietuvai nereikėtų ne tik grąžinti ES šimtus milijonų litų, bet ir mokėti baudas už tai, kad nesugebame jų panaudoti", - sako ministras.
Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtrai dar 2010-ųjų kovo 31-ąją skirtas finansavimas - 450 mln. litų. Pinigai skirti dešimčiai šalyje veikiančių RATC. Už juos numatyta sukurti biologiškai skaidžių atliekų tvarkymo infrastruktūrą ir atliekų panaudojimo energijai gauti pajėgumus.
Centrams buvo nustatyti terminai, per kuriuos jie privalėjo atlikti viešuosius pirkimus, pasirašyti sutartis su rangovais bei pradėti statybos darbus. Šie terminai buvo ne kartą koreguojami ir atidėliojami.
„Deja, situaciją radau apgailėtiną. Šiandien tik Alytaus RATC yra pasirašęs sutartį su rangovu. Kiti centrai vis dar vykdo pirkimus (kai kurie - iš naujo), atlieka vertinimo procedūras. Dar kitur pirkimai buvo išvis nutraukti, o nauji nėra paskelbti iki šiol", - stebisi aplinkos ministras.
Ministro teigimu, įsipareigojimus ES prisiima valstybė, bet ji kol kas neturi jokių realių priemonių valdyti RATC. Dėl to jų valdymą būtina reformuoti.
Rašyti komentarą