Pensininkų reikalų taryba iš esmės pritaria planuojamos valstybinio socialinio draudimo ir pensijų sistemos reformos kryptims. Svarbiausios reformos kryptys yra dvi - palaipsnis pensinio amžiaus ilginimas iki 65 metų tiek vyrams, tiek moterims, nustatant pereinamąjį laikotarpį nuo 2012 iki 2026 metų, ir žmonių skatinimas kaupti papildomai pensiją privačiuose II ir III pakopos pensijų fonduose, kompensuojant dalį pervedimų iš valstybės biudžeto, bei šio kaupimo skaidrinimas.
Pasak socialinės apsaugos ir darbo viceministro Audriaus Bitino, svarbios reformos priemonės yra ir rezervo įsteigimas, "Sodros" tarybos vaidmens didinimas ir "Sodros" administravimo įstaigų veiklos optimizavimas.
"Ypač svarbu įtvirtinti, kad pensijų sistema būtų nepriklausoma nuo politinių permainų, tuo tikslu siūloma į reformos įgyvendinimą įtraukti socialinius partnerius - "Sodros" tarybą, kuri stebės, kaip įgyvendinama reforma, ar nenukrypstama nuo planų, teiks siūlymus, rekomendacijas, turės labai svarų balsą. Įgyvendinant reformą taip pat labai svarbu sukurti rezervinį "Sodros" fondą, kuris būtų naudojamas demografinių problemų padariniams spręsti, taip pat sudaryti palankias sąlygas darbo rinkoje kuo ilgiau išlikti vyresnio amžiaus žmonėms", - sako A. Bitinas.
Svarbiausias būsimosios pensijų sistemos reformos tikslas - sukurti ilgalaikę tvarią pensijų sistemą, kuri būti atsparesnė ekonominiams svyravimams, lanksčiau prisitaikanti prie demografinių pokyčių, garantuotų žmonėms stabilias ir didesnes pensijas, lyginant su dabartinėmis.
Rašyti komentarą