Reikalauja didesnės "nuolaidos" už atliekų tvarkymą

Reikalauja didesnės "nuolaidos" už atliekų tvarkymą

Klaipėdos gyventojams jau keletą metų vietinė rinkliava už atliekų surinkimą sumažinta 5 procentais. Tokią "nuolaidą" bus siekiama išlaikyti ir kitais metais, nors, kai kurių politikų manymu, mažinti rinkliavą būtų galima ir keliskart daugiau.

Klaipėdos savivaldybė šiuo metu turi daugiau nei 2,4 mln. eurų likutį, sukauptą iš vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Aplinkos kokybės skyriaus vedėjos Rasos Jievaitienės teigimu, siūloma panaudoti apie 238 tūkst. eurų sumažinant gyventojams rinkliavos dydį 5 procentais.

"Šitos lėšos naudojamos ne tik būtinosioms sąnaudoms padengti, bet ir kitoms priemonėms, numatytoms atliekų tvarkymo plane. Kitais metais jos bus naudojamos konteineriams įrengti", - sakė R. Jievaitienė.

Rinkliavos už atliekas kaina šiais metais jau buvo perskaičiuota, kai buvo tvirtinama nauja dvinarė mokėjimo sistema, tačiau tuomet ši lengvata nebuvo numatyta, todėl miesto politikai turi apsispręsti, ar pratęsti tą 5 procentų "nuolaidą".

Svarstant šį siūlymą Finansų ir ekonomikos komitete Arūnas Barbšys klausė, ar turint tokį didelį likutį, negalima rinkliavos gyventojams sumažinti didesne suma.

"Turiu siūlymą miestiečiams greičiau sugrąžinti permokėtus 2,4 milijono eurų. Tai yra iš miestiečių be reikalo surinkti pinigai ir Savivaldybė gali nuleisti ne 5 procentus, o visus 15 ar 20 procentų vieniems metams", - nuomonę dėstė A. Barbšys.

Artūras Šulcas kolegai replikavo, kad tai gali žmonėms pasirodyti keista: "Teoriškai tai yra įmanoma. Jei darome kitiems metams 15 procentų, dar kitais metais mokestis 15 procentų išaugtų. Aš suprantu, gal čia galima rasti tiesą ir teisybę, bet gyventojui toks kainos šuolis po metų būtų tikrai sunkiai suvokiamas".

Judita Simonavičiūtė stebėjosi, esą A. Barbšiui norisi visus sutaupytus pinigus išleisti per vieną dieną. Nors komiteto narių nuomonė išsiskyrė, "nuolaidai" buvo pritarta, tačiau galutinį sprendimą dėl kitų metų mokesčio už atliekų tvarkymą priims miesto Taryba.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder