Seimo kanceliarijos Teisės departamentas, įvertinęs Seimo frakcijos "Tvarka ir teisingumo" atstovų Valentino Mazuronio ir Almanto Petkaus sausio 24 dieną pateiktas Šilumos ūkio įstatymo pataisas, kuriomis siekiama panaikinti šilumos tiekėjo ir namo administratoriaus monopolį, nurodė įvardinti kriterijus, pagal kuriuos bus nustatoma, jog šilumininkas ir namą prižiūrinti įmonė yra susiję juridiniai asmenys. Taip pat Seimo kanceliarijos Teisės departamentas konstatuoja, kad "atsižvelgiant į Vyriausybės kompetenciją, nurodytą Energetikos įstatymo 5 straipsnyje, reikėtų gauti Vyriausybės nuomonę dėl teikiamo projekto".
"Inicijuosime sudaryti bendrą darbo grupę su Prezidentūros atstovais, nes prezidentė Dalia Grybauskaitė paskelbė, kad netrukus teiks Seimui įstatymų pataisas, kurių pagalba sieks atskirti šilumos tiekėjus nuo namų administratorių. Seimo teisininkai, įvertinę mūsų pateiktas analogiškas pataisas, nustatė, kad būtina nustatyti labai aiškius ir konkrečius kriterijus, pagal kuriuos bus galima identifikuoti, kuris šilumininkas yra susijęs su namo administratoriumi", – komentavo A. Petkus.
Pasak jo, sąsajos gali būti įvairios – tie patys akcininkai, akcijų valdymas per kitas įmones, tie patys šilumą tiekiančių ir namą prižiūrinčių įmonių vadovai, jų giminaičiai.
"Todėl reikia labai preciziškai nustatyti kriterijus, kad neliktų landų monopolininkui, kuriam svarbu daugiabučių šilumos punktuose maksimaliai atsukti sklendes", – sakė A. Petkus.
Sausio 24 dieną pateiktose Šilumos ūkio įstatymo pataisose siūloma ne tik išardyti šilumininkų ir namų prižiūrėtojų monopolius, bet taip pat numatyti, kad šilumos kaina būtų peržiūrima kasmet, atsisakant bazinės kainos, kuri šiuo metu nustatoma 5-erių metų laikotarpiui. Be to, siūloma, kad šildymo kainas nustatytų savivaldybių tarybos, kurios geriau jaučia realią situaciją.
Rašyti komentarą