Siūloma didinti apylinkių teismų teisėjų algas

Siūloma didinti apylinkių teismų teisėjų algas

Teisingumo ministerija siūlo didinti apylinkių teismų teisėjų algas.

Šį siūlymą ministerija aiškina tuo, kad apylinkių teismų teisėjų pareiginės algos dydis esą yra neproporcingas, atsižvelgiant į teisėjams keliamus kvalifikacinius reikalavimus, jų darbo krūvį, už darbą gaunamo atlyginimo santykį su kitiems pareigūnams, tarnautojams, taip pat kitų teismų teisėjams iš valstybės biudžeto lėšų mokamais atlyginimais.

„Tai neatitinka valstybės intereso užtikrinti aukščiausios kvalifikacijos teisininkų pritraukimą į apylinkių teismų teisėjų pareigas“, - nurodo ministerija.

Algos būtų keliamos didinant apylinkių teismų teisėjų pareiginės algos koeficientą, kartu nuosekliai didėtų šių teismų pirmininkų bei jų pavaduotojų pareiginių algų koeficientai.

„Atsižvelgiant į ribotas valstybės biudžeto galimybes, apylinkių teismų teisėjų, šių teismų pirmininkų ir jų pavaduotojų pareiginių algų koeficientus (...) siūlytina padidinti atskirais etapais, lygiomis dalimis 2018 m. sausio 1 d. ir 2019 m. sausio 1 d.“, - nurodo ministerija.

Įstatymo projekto nuostatoms, susijusioms su teisėjų atlyginimų padidinimu, įgyvendinti papildomai 2018 metais reikėtų daugiau kaip 1,2 mln. eurų, 2019 metais – per 1 mln. eurų.

Teisėjų tarybos pirmininkas Egidijus Laužikas sako, kad apylinkių teismų teisėjai į rankas gauna apie 1500 eurų ir tokie atlyginimai apsunkina teisėjų pritraukimą.

„Apylinkės teismo teisėjas gauna maždaug apie 1400-1500 eurų, apygardos teismo teisėjo atlyginimas yra apie 2 tūkst., tai turime jau problemą apylinkės teisėjų atrankose, mažai labai dalyvių, pavyzdžiui, Rokiškyje du kartus atranka neįvyko. Tas atlyginimas nėra konkurencingas, palyginus, pavyzdžiui, su advokatais, advokatų padėjėjai daugiau uždirba. Mes norime, kad į apylinkės teismus ateitų tikrai gerai pasirengę (...). Mes jau seniai sakome, kad skirtumas tarp instancijų turi būti minimalus, kokie 100 eurų, aš manau, kad apylinkės teisėjo darbas - ne ką mažiau sudėtingas negu apygardos teisėjų“, - BNS sakė E.Laužikas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder