Trukdantiems išvežti šiukšles - baudos

Trukdantiems išvežti šiukšles - baudos

Valdininkai stojo į kovą su nesąmoningais vairuotojais, kurie užstato komunalinių atliekų konteinerius ir trukdo išvežti šiukšles. Žadama, kad šią savaitę prasidėję reidai, kurių metu tokie asmenys baudžiami, žiemos metu bus dažnas reiškinys.

Taip jau įprasta, kad atėjus žiemai, komunalinių atliekų vežėjai susiduria su problema, kai jiems nepavyksta privažiuoti prie šiukšlių konteinerių. Dažniausiai tam trukdo ne vietoje palikti gyventojų automobiliai. Jie ne tik užgriozdina pravažiavimą siaura kiemo gatvele, bet neretai būna paliekami tiesiog prie konteinerių.

Tad, pasak vežėjų, būna ir taip, kad į tą patį kiemą tenka grįžti kelis kartus, kad šiukšlės būtų išvežtos. Dėl to stringa grafikai.

"Iš pradžių prašėme komunalines atliekas išvežančių vairuotojų, kad jie patys fotografuotų pažeidėjus, o nuotraukas siųstų mums, bet paaiškėjo, kad jiems nėra kada užsiimti šia papildoma veikla. Todėl pirmadienį patys atlikome pirmą tokį reidą ir nustebome, kiek daug pažeidėjų. Vyrai dirbo suprakaitavę, net fotoaparatai išsikrovė", - pasakojo Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Kristina Vintilaitė.

Reidą 5 val. ryto pradėję savivaldybės darbuotojai pirmadienį per kelias valandas nustatė 30 pažeidimų.

Baudos, skiriamos dėl ne vietoje statomų automobilių svyruoja nuo 100 iki 300 litų, o už komunalinių atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimus gyventojams gali būti skirtas įspėjimas, arba bauda iki 2 tūkst. litų.

Vežėjai, pastebėję ne vietoje paliktą automobilį, dažnai kviečia ir policijos pareigūnus, kurie taip pat gali bausti tokius pažeidėjus bauda uo 100 iki 300 litų.

"Baudos tokiais atvejais atlieka ir prevencinę priemonę. Dažnas kitą kartą šitaip nesielgia, bet, žinoma, yra ir tokių, kuriems jokios baudos nepadeda. Vis gi manau, kad šiuo atveju reikėtų apeliuoti į žmonių sąmoningumą", - sakė Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos biuro viršininkas Ramūnas Šideikis.

Komunalines atliekas Klaipėdoje veža dvi bendrovės "Specialus autotransportas" ir "Ekonovus". Šių bendrovių atstovai svarsto galimybę ant nedrausmingų vairuotojų langų klijuoti lipdukus, kuriuose būtų primenama, kokios baudos jiems gresia už ne vietoje paliktą automobilį.

"Manau, kad ir patys gyventojai nori, kad ši problema būtų išspręsta. Jiems irgi nepatinka automobiliais užgriozdinti kiemai ir laiku neišvežtos šiukšlės", - kalbėjo bendrovės "Specialus autotransportas vadovas Laimonas Žemaitis.

Jo žiniomis, Panevėžio gatvės vieno kiemo gyventojai šią bėdą sprendžia savaip - visi yra sutarę palikti automobilius laisva pavara, tad prireikus bet kas gali juos perstumti į kitą vietą.

"Bendruomeniškumas tokiais atvejais labai pagirtinas", - šypsojosi L. Žemaitis.

Pasak jo, šią problemą žiemos metu bandoma spręsti ir konteinerius perstatant arčiau magistralinių gatvių. Tačiau esą patirtis rodo, kad tokiais atvejais gyventojai ir toliau pila šiukšles į tą vietą, kur anksčiau stovėjo konteineris.

Tikimasi, kad situacija turėtų pasikeisti, kai kiemų tvarkymas ir priežiūra bus užkelta ant pačių gyventojų pečių.

"O kol kas galiu pažadėti, kad tokius reidus žiemą vykdysime labai dažnai", - žadėjo K. Vintilaitė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder