„Yra sudaryta vadinama darbinė grupė. Mano įsitikinimu, sprendimus reikia priiminėti dabar būtinai, nes tas neapibrėžtumas ir diskusijos, ypač apie pensijas, jos yra per ilgos ir prarasti metai būtų tikrai žalingi Lietuvai“, – BNS kalbėjo premjeras.
Premjero nuomone, šių svarstymų metu gali gimti kompromisinis pasiūlymas dėl pensijų sistemos pertvarkos.
„Aš manau, kad tai daugiau formalus dalykas, kadangi yra nuomonių išsiskyrimas dėl pensijų. Manau, kad ta papildoma diskusija nepakenks. Galbūt bus rastas kitoks kompromisas ar alternatyva“, – teigė Vyriausybės vadovas.
Pasak S. Skvernelio, tai nekeičia Vyriausybės planų dėl reformų įsigaliojimo.
„Dėl įgyvendinimo mes turime užsibrėžę tikslą ir norą, kad tai būtų pradėta įgyvendinti jau nuo 2019 metų sausio 1 dienos, bet matyt, tos diskusijos Seime dar virs. (...) Aš esu optimistas ir to tikrai siekiu, ir Vyriausybė deda pastangas su valdančiąja koalicija, kad taip ir būtų“, – tvirtino S. Skvernelis.
„Kalbant apie mokestinius pakeitimus ir visas kita reformas, tai jokių abejonių nėra, kad šioje pavasario sesijoje jos gali būti priimtos ir įsigaliotų sausio 1 dieną kitų metų“, – pridūrė jis.
Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis ketvirtadienį sakė, jog bus ieškoma kompromiso dėl siūlymo nutraukti „Sodros“ įmokas į antros pakopos pensijų fondus.
Be to, Seime daugiausiai diskusijų kelia Vyriausybės siūlymas 2 punktais mažinti socialinio draudimo įmokas ir perkelti bazinės pensijos mokėjimą į valstybės biudžetą. Kurie parlamentarai nėra patenkinti ir ketinimais nutraukti „Sodros“ įmokas į antros pakopos pensijų fondus.
Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas „valstietis“ Stasys Jakeliūnas ketvirtadienį teigė, jog pensijų reformai nuo 2019 metų startas nebus duotas – ji įsigalios tik nuo 2020 metų.
Vyriausybė šį trečiadienį patvirtino pensijų reformą ir siekia sujungti darbuotojo bei darbdavio socialinio draudimo įmokas, 2 procentiniais punktais mažinti socialinio draudimo įmokas ir įvesti „Sodros“ įmokų lubas, o bazinės pensijos mokėjimą perkelti į valstybės biudžetą.
Taip pat siūloma nutraukti „Sodros“ įmokas į antros pakopos pensijų fondus. Juose norintis kaupti darbuotojas turėtų mokėti 4 proc. atlyginimo, o valstybė ir toliau prisidėtų 2 proc. vidutinio darbo užmokesčio.
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Rašyti komentarą