Ugniagesiai gelbėtojai uždirbs daugiau

Ugniagesiai gelbėtojai uždirbs daugiau

Valstybinei priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai (toliau – VPGT) šiais metais  papildomai darbo užmokesčiui buvo skirta 3,5 mln. eurų. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo vadovybė kartu su profesinių sąjungų atstovais dar vasario mėnesį sutarė, kad darbo užmokestis VPGT pareigūnams šiemet bus didinamas vienodai, taikant 0,5 koeficientą.

Pareigūnų veiklos vertinimai baigėsi. Labai gerai įvertintiems ugniagesiams gelbėtojams didesnis darbo užmokestis  bus išmokėtas už gegužės mėnesį. Vidutiniškai jų atlyginimai turėtų padidėti  apie 129 eurus (į rankas – 78 eurai). Beje, pirmą kartą daugeliui labai gerai įvertintų ugniagesių gelbėtojų nereikėjo vykti į priešgaisrines gelbėjimo valdybas, nes vertinimo komisijos atvykdavo į  artimiausią ugniagesiams  padalinį.

„Ugniagesiu gelbėtoju dirbu beveik septynerius metus. Po vertinimo mano atlyginimas „į rankas“ turėtų padidėti apie 70 eurų. Iki šiol  nesiekė ir 600 eurų. Prieš kelerius metus jis buvo padidintas tik 20 eurų. Todėl šis darbo užmokesčio pakėlimas man yra didelė paskata tęsti tarnybą ir dėti pastangas tobulinant savo įgūdžius ir profesionalumą,“  – teigia Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-iosios komandos ugniagesys gelbėtojas Justyn Jarkov.   

Beje, šių metų pradžioje įsigaliojus naujai Vidaus tarnybos statuto redakcijai, pareigūnų vertinimas vyksta pagal  naują tarnybinės veiklos vertinimo tvarką. Jei anksčiau priedo už tarnybos stažą dydis buvo 3 proc. pareiginės algos už kiekvienus trejus metus, tai dabar, įsigaliojus Statuto pakeitimams,   numatyta, kad priedo už tarnybos  stažą dydis yra 1 proc. pareiginės algos už kiekvienus metus. Todėl ugniagesys gelbėtojas tikisi, kad jo atlyginimas didės ir kitais metais.  Jis neslepia, kad po tarnybos yra priverstas dirbti antrą darbą, kitaip negalėtų mokėti įsigyto buto paskolos. Pasak jo, džiugu, kad pažadas padidinti ugniagesių gelbėtojų atlyginimą yra vykdomas.  

„Gautos lėšos darbo užmokesčio didinimui padeda spręsti įsisenėjusią ugniagesių atlyginimų problemą. Birželio mėnesį ketiname susitikti su ugniagesių profesinių sąjungų atstovais, kad įvertinę turimus finansinius resursus, aptartume  tolesnį jų paskirstymą,“ – sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus pavaduotojas, atliekantis direktoriaus funkcijas, Mindaugas Kanapickas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder