Ginčas dėl valstybės skolos limito didinimo JAV kainavo 1,3 mlrd. dolerių

Ginčas dėl valstybės skolos limito didinimo JAV kainavo 1,3 mlrd. dolerių

Jungtinių Valstijų įstatymų leidėjų nesugebėjimas laiku susitarti dėl valstybės skolos limito didinimo šalies biudžeto išlaidas išaugino 1,3 mlrd. dolerių. Apie tai skelbiama JAV administracijos auditavimo agentūros (GAO) ataskaitoje.

Ataskaitoje pastebima, kad papildomų išlaidų prireikė, nes po užsitęsusio respublikonų ir demokratų ginčo dėl skolos limito didinimo sustiprėjo neapibrėžtumas rinkoje ir dėl to pakilo palūkanų norma.

ELTA primena, kad 2011 m. rugpjūčio 2 d. B. Obama pasirašė įstatymą dėl JAV skolos limito padidinimo ir išlaidų mažinimo. Iki tol įstatymų leidėjai kelias savaites niekaip negalėjo pasiekti susitarimo šiuo klausimu.

Šiuo metu JAV valstybės skolos "lubos" siekia 16,394 trilijono dolerių, rašo "CNNMoney". Jeigu biudžeto deficitas augs tokiais pat tempais kaip per šių metų sausio-birželio laikotarpį - vidutiniškai 150 mlrd. dolerių per mėnesį - įstatymų leidėjams teks vėl didinti valstybės skolos limitą dar prieš prezidento rinkimus, numatytus lapkričio 6 dieną. Respublikonai gali pasinaudoti susiklosčiusia situacija ir užvilkinti atitinkamo įstatymo projekto svarstymą siekdami susilpninti Barako Obamos (Barack Obama) pozicijas prieš rikinimus.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder